Plastikowe kieliszki, sztućce i talerzyki nie tylko na przyjęcie w plenerze

Plastikowe kieliszki, sztućce i talerzyki nie tylko na przyjęcie w plenerze
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Chociaż w codziennym życiu coraz bardziej wyraźny jest trend eko, którego zwolennicy kładą nacisk na wykorzystywanie materiałów naturalnych i biodegradowalnych, wciąż niesłabnącą popularnością cieszą się opakowania i akcesoria z plastiku. Plastikowe kieliszki, talerzyki i sztućce to podstawowe wyposażenie wielu restauracji i barów szybkiej obsługi, a coraz częściej zdarza się, że korzystają z nich również organizatorzy eventów i przyjęć w plenerze.

  1. Plastikowe kieliszki na przyjęcie w plenerze
  2. Naczynia jednorazowe na “domówce”
  3. Opakowania plastikowe w restauracjach

Plastikowe naczynia i sztućce są bardzo funkcjonalne i to właśnie dzięki tej cesze cieszą się tak duża popularnością. Akcesoria jednorazowego użytku nie wymagają mycia i suszenia, można je więc wykorzystywać wszędzie tam, gdzie dostęp do bieżącej wody jest utrudniony lub ilość używanych naczyń powoduje, że ich mycie jest nieopłacalne.

Plastikowe kieliszki na przyjęcie w plenerze

Klasycznym przykładem sytuacji, w której wykorzystuje się naczynia i opakowania plastikowe, są przyjęcia w plenerze. organizatorzy wybierają je głównie ze względu na wygodę użytkowania, a także szeroki wybór naczyń. W specjalistycznych sklepach, zajmujących się dystrybucją opakowań i naczyń z plastiku, można kupić nie tylko standardowe talerzyki, kubeczki i sztućce, ale również miseczki, patery lub plastikowe kieliszki do wódki, wina lub szampana. W ten sposób organizator przyjęcia może zapewnić pełną, jednorazową zastawę stołową, którą po zużyciu wyrzuci.

Naczynia jednorazowe na “domówce”

Spotkania organizowane w domu, tzw. domówki, to również dobra okazja do wykorzystania naczyń jednorazowych. Chociaż w domu bez problemów można przygotować standardową zastawę, to przy dużej liczbie gości wygodniej jest korzystać z jej plastikowych odpowiedników. taka opcje preferują często studenci – studenckie domówki niekiedy przeradzają się w duże imprezy w stylu standing party, na których idealnie sprawdzają się plastikowe tacki lub kufle na piwo.

Opakowania plastikowe w restauracjach

Opakowania plastikowe są nieodłącznym elementem wyposażenia restauracji i barów, które zajmują się sprzedażą posiłków z dowozem lub na wynos. Korzystają z nich także firmy, oferujące catering na przyjęcia okolicznościowe lub ten codzienny, dietetyczny. Wszędzie tam, gdzie trzeba przewieźć porcjowane posiłki, sprawdzają się plastikowe pudełka i opakowania. Ich koszt jest niewielki a dostępność duża, dlatego to najlepsza opcja dla właścicieli lokali gastronomicznych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.