Budowa kładki nad kanałem ulgi i ścieżek rowerowych zagrożona? Urząd Miejski walczy

Budowa kładki nad kanałem ulgi i ścieżek rowerowych zagrożona? Urząd Miejski walczy

Urząd Miejski w Śremie informuje na swojej stronie internetowej, że gmina Śrem nieustannie podejmuje starania w celu realizacji projektu pn. „Budowa kładki pieszo-rowerowej nad kanałem ulgi rz. Warty wraz ze ścieżką pieszo-rowerową do Zbrudzewa oraz w kierunku Mechlina”.

Gmina Śrem ogłosiła już dwa przetargi na wykonanie tego zadania w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Oferty wykonawców znacząco przekraczały wysokość zaplanowanych środków finansowych, dlatego gmina nie mogła przystąpić do realizacji inwestycji. Burmistrz Śremu Adam Lewandowki zwrócił się do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, czyli Instytucji Zarządzającej WRPO 2014+ z wnioskiem o modyfikację warunków realizacji projektu.

Instytucja Zarządzająca rozpatrzyła wniosek pozytywnie. W efekcie zadanie zostanie podzielone na dwa odrębne postępowania: jedno obejmie budowę kładki, drugie – budowę ścieżki rowerowej. Udało się również przedłużyć termin realizacji projektu – gmina Śrem jest zobowiązana do zakończenia inwestycji do  31 marca 2022 roku.

Wprowadzone zmiany dają szansę na realizację projektu zgodnie z przedstawionymi w aplikacji założeniami w wymaganym terminie.

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.