Warta Śrem pokonuje Spartę Orzechowo na inaugurację piłkarskiej Klasy Okręgowej

Warta Śrem pokonuje aż 9:1 Spartę Orzechowo na inaugurację piłkarskiej Klasy Okręgowej

Śremscy piłkarze na inaugurację piłkarskiej Klasy Okręgowej pokonali aż 9:1 na wyjeździe Spartę Orzechowo. Tym samym fantastycznie rozpoczęła nowy sezon prowadzona przez duet trenerski Sciak – Mocek Warta Śrem.

Śremianie rozpoczęli spotkanie w składzie: Rafał Janczyk (bramkarz), Krzysztof Chwaliszewski, Dominik Woroch, Bartłomiej Szar, Maciej Błaszczyk (kapitan), Adrian Chwaliszewski, Bartosz Skrzypczak, Patryk Kryszak, Mateusz Maśliński, Kamil Szymandera, Adrian Owczarek. Zawodnikami rezerwowymi byli: Szymon Liman (bramkarz), Adam Wiśniewski, Michał Mocek, Filip Jurga, Mikołaj Berger oraz Borys Kaptur.

Festiwal strzelecki dla Warty rozpoczął już w 8 minucie Bartosz Skrzypczak. Odpowiedź Sparty była natychmiastowa, bo do remisu piłkarze z Orzechowa doprowadzili już minutę później. Na szczęście była to jedyna bramka strzelona przez gospodarzy w tym meczu. Potem strzelali już tylko piłkarze Warty Śrem.

Duet trenerski złożony z czynnych piłkarzy poprowadził zespół już w końcówce poprzedniego sezonu, kiedy to rezygnację złożył trener Marek Wilczyński. Miał to być wariant tymczasowy, ale zarząd Warty nie wykluczał, że jeżeli się on sprawdzi to trenerzy Sciak i Mocek będą mieli szansę kontynuowania pracy w nowym sezonie. Mimo iż trwały rozmowy i poszukiwania potencjalnego następcy to tak też się stało.