Policja
|

Powiat Śremski: Bezpieczny długi weekend za nami

Kolejny długi weekend za nami. Policjanci drogówki podsumowali 5 dni na drogach powiatu śremskiego. W tym czasie nie doszło u nas do poważnego w skutkach wypadku drogowego. Mundurowi zwracają jednak uwagę na to, że głównym “grzechem” kierowców jest przekraczanie dopuszczalnych prędkości i tym samym stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Długi, sierpniowy weekend za nami. Przez te minione dni na terenie powiatu śremskiego nie odnotowaliśmy poważnego w skutkach wypadku drogowego. Policjanci pracowali na miejscu 8 kolizji, w których nikt nie odniósł obrażeń. Przyczyną połowy tych zdarzeń było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

W tym czasie mundurowi z drogówki ujawnili 90 wykroczeń, w tym aż 77 dotyczyło przekraczania przez kierujących dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali również 6 uprawnień do kierowania za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h i 5 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów. 639 kierujących poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i nie ujawniono nietrzeźwego kierującego.

Policjanci po raz kolejny apelują o to, aby nie przekraczać dopuszczalnych prędkości i przypominają, że nadmierna prędkość to główna przyczyna tragedii na drogach.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.