|

Mieszkańcy Nochowa nie chcą budowy hostelu?

Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem, która zarządza hostelem w Nochowie postanowiła w miejscu starego budynku wybudować nowy, spełniający wszystkie wymogi bezpieczeństwa obiekt. Z informacji, jakie otrzymaliśmy od naszego czytelnika wynika jednak, że mieszkańcy Nochowa nie są z tego zadowoleni.

Obiekt mieszczący się przy drodze 432 w Nochowie nie należy do najmłodszych… Początkowo były dwa podobne mieszkaniowe budynki, ale to może mało kto pamiętać… Po jednym zostały wspomnienia, a obecnie w tym miejscu jest sklep – drugi pozostał, lecz przez lata niszczał i straszył, aż został zagospodarowany jako schronisko dla bezdomnych mężczyzn.

Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem, która zarządza obiektem postanowiła wybudować nowy obiekt spełniający wymogi bezpieczeństwa.

Nowy budynek hostelu w Nochowie / Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem

Inwestycja nie jest mile widziana przez mieszkańców Nochowa, którzy najchętniej pozbyli się hostelu wraz z jego mieszkańcami.

Jak napisał nasz czytelnik, który zastanawia się nad zasadnością i opłacalnością inwestycji… Przysłał nam zdjęcie banery, który wisiał na płocie bardzo krótko…

Tłumacząc informacje na banerze: w Śremie obecnie jest 10 osób bezdomnych, czyli dla tych osób jest budowany hostel za 4 mln zł, czyli 400 tys. zł na osobę. W Śremie za taką kwotę można kupić nawet dwa mieszkania – kończy nasz czytelnik.

Co myślicie o całej inwestycji ? Czy mieszkańcy mają się czego bać ? Czy nasz czytelnik ma rację pisząc o nieopłacalności inwestycji ?

foto. Szymon Mądry (www.szymonmadry.pl)

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.