Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie
|

Kolejni piraci drogowi stracili uprawnienia do kierowania

Trwa długi sierpniowy weekend. Tylko w ciągu dwóch dni policjanci śremskiej drogówki zatrzymali aż 4 uprawnienia do kierowania piratom drogowym, którzy drastycznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Niechlubny rekord należał do 20-letniej kobiety, która kierując peugeotem pędziła przez Szołdry z prędkością 124 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h.

Policyjne działania związane z dbaniem o bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas długiego, sierpniowego weekendu śremscy policjanci drogówki rozpoczęli w minioną środę, 14 sierpnia.

Przez te minione dwa dni na terenie powiatu śremskiego nie odnotowaliśmy poważnego w skutkach wypadku drogowego. Mundurowi ujawnili 46 wykroczeń w ruchu drogowym, z tego aż 41 dotyczyło przekroczenia przez kierujących pojazdami dopuszczalnej prędkości. I tylko w ciągu tych dwóch dni funkcjonariusze zatrzymali aż 4 uprawnienia do kierowania piratom drogowym, którzy drastycznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

Niechlubny rekord należał do 20-letniej mieszkanki powiatu kościańskiego, która 14 sierpnia kierując samochodem Peugeot pędziła przez Szołdry z prędkością 124 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Tego samego dnia niewiele mniej na liczniku miał w Wyrzece 20-latek z Leszna, który Peugeotem 308 pędził 112 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Następnego dnia, w tym samym miejscu, prawo jazdy na trzy miesiące stracili: 57-letni mieszkaniec Poznania poruszający się audi z prędkością 105 km/h i 36-letni mieszkaniec Leszna, który samochodem Renault Megane jechał z prędkością 103 km/h.

Na „konto” tych kierujących wpłynęło po 10 punktów karnych, troje z nich zostało ukaranych mandatem i na jedną osobę będzie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Długi weekend trwa. Pamiętajmy o rozwadze na drogach! Wielu kierowców pędzi nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych, a nadmierna prędkość i brawurowa jazda mogą być przyczynami tragedii. Policjanci zwracają uwagę na to, że przestrzeganie przepisów i szeroko rozumiany rozsądek oraz uwaga za kierownicą naszych pojazdów cały czas obowiązują. Od tego nie ma wakacji.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.