“Supermenka”, czyli Kayah podczas Zaniemyskich Bitew Morskich

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Zaniemyskie Bitwy Morskie to jedna z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń w Wielkopolsce, która co roku przyciąga wiele osób w urokliwe miejsce nad jeziorem Raczyńskim.

Najbardziej wyczekiwaną gwiazdą sobotnich Zaniemyskich Bitew Morskich była polska wokalistka, autorka tekstów i producentka muzyczna, czyli Kayah.

W 1988 roku Kayah zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu propozycją “Córeczko”, która przyniosła jej rozgłos w kraju. Jednak zapewne większość osób pamięta ją ze współpracy z bałkańskim muzykiem Goranem Bregoviciem, a utwór “Prawy do lewego” został jednym z największych przebojów.

W Zaniemyślu na artystkę czekało wiele fanów i osób, które przyszły posłuchać takich utworów jak: “Supermenka”, “Spij Kochanie, spij”, “Prócz Ciebie nic” nagrany wspólnie z Krzysztofem Kiliańskim, czy najnowszego “Po co”.

Kayah poza śpiewaniem i działalnością wydawniczą jest znana z wspierania różnego typy inicjatyw społecznych i politycznych.

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera