Za nami pierwsza runda zawodów Street Workout GP Śrem 2019

Za nami pierwsza runda zawodów Street Workout GP Śrem 2019
Za nami pierwsza runda zawodów Street Workout GP Śrem 2019
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

W sobotę 29 czerwca odbyła się pierwsza tegoroczna rywalizacja z cyklu Street Workout GP Śrem 2019. Są to zawody składające się z 3 rund, których punkty sumują się w dniu ostatnich zawodów, by wyłonić zwycięzcę całego Grand Prix. Zawody, podobnie jak w zeszłym roku, odbyły się na placu do Street Workout’u, znajdującym się przy Plaży miejskiej w Śremie. W sumie zgłosiło się 10 zawodników, a część z nich brała udział już we wcześniejszych edycjach. W pierwszej rundzie zawodnicy musieli mierzyć się w konkurencjach:

  • Pull-Up (podciągnięcia z nachwytem, bez bujania i z brodą nad drążkiem),
  • Zwis na drążku z obciążeniem 20kg (5 sekund na ustabilizowanie nachwytu, a potem brak możliwości poprawy),
  • Dipy na poręczach z obciążeniem 15kg (zejście do minimum 90 stopni i wyjście z wyprostowanymi łokciami).

W rolę sędziego wcielił się Michał Kasprzak wraz z pomocą Patryka Klupsia, natomiast stanowisko promotora wydarzenia oraz speakera objął Kamil Duszyński. Pierwsze miejsce zdobył weteran naszych zawodów Krystian Dzikiewicz, który w zeszłym roku miał II miejsce w ogólnej klasyfikacji GP. Drugie miejsce przypadło Dawidowi Adamczakowi, natomiast trzecie miejsce należy do Marcina Bogdanowicza.

Wszyscy zawodnicy pokazali wysoką klasę sportową, ale na szczególne wyróżnienie zasługują Adam Ratajczak oraz Jakub Zimny, którzy mając 16 lat (minimalny wiek dopuszczalny) wzięli udział w zawodach – Adam osiągnął drugie miejsce w zwisie na czas z obciążeniem 20 kg wisząc ponad 2 minuty, co jest godnym podziwu wyczynem w tak młodym wieku. Poniżej przedstawiamy tabele wyników.

Cała impreza odbyła się pod patronatem burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego, a już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejną rundę z cyklu GP, która odbędzie się 20 lipca w tym samym miejscu. Serdecznie zapraszamy!

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.