TOTEM wprowadza autobusy zasilane gazem CNG. Jako jedni z pierwszych w Polsce!

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
TOTEM wproawadza autobusy zasilane gazem CNG. Jako jedni z pierwszych w Polsce!
TOTEM wproawadza autobusy zasilane gazem CNG. Jako jedni z pierwszych w Polsce!

Z pewnością wielu z Was zauważyło, że na śremskich drogach pojawił się autobus z charakterystycznym dodatkowym “bagażnikiem” na dachu. Ten “bagażnik” to zbiornik na gaz ziemny. Tak, Totem, który realizuje w Śremie usługi bezpłatnej Komunikacji Miejskiej, wprowadza autobusy zasilane gazem CNG i to jako jedni z pierwszych w Polsce! Na drogach pojawił się jeden taki autobus, ale niebawem dołączą do niego dwa kolejne. Będzie ciszej, taniej, ekologiczniej.

Kilka dni temu na drogi w Śremie wyjechał autobus zasilany gazem CNG. “Wprowadzony przez Totem autobus, to pierwszy krok w kierunku wprowadzenia taboru niskoemisyjnego zasilanego gazem ziemnym CNG zgodnie z ustawą o elektromonilności, która wchodzi w życie w 2020 roku.” powiedział Jakub Strzelec z firmy Totem.

Pierwszy kurs autobusem zasilanym gazem CNG wykonał Pan Roman Fiebig. Po dojechaniu na końcowy przystanek, pasażerowie bili brawo. Drobnostka, ale bardzo sympatyczna 🙂

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera