|

Śremskie ZOO: Dzieci rzucały kamieniami w zwierzęta

Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ujęli nieletniego, który w minioną sobotę, w Dzień Dziecka, na terenie Śremskiego ZOO wraz z kolegami rzucał kamieniami w zwierzęta. Sprawą zajmują się funkcjonariusze zespołu ds. nieletnich, którzy powiadomią sąd rodzinny.

1 czerwca br., około godz. 21.15, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że czterech nieletnich chodzi po terenie Śremskiego ZOO i rzuca kamieniami w zwierzęta.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Mundurowi ustalili, że nieletni oddalili się w kierunku ulicy Poznańskiej i zaczęli szukać chłopaków. Szybko, na ulicy Piłsudskiego, ujęli jednego z nich 11-letniego śremianina. Ustalili także, iż chłopak rzucał kamieniami w zwierzęta wspólnie z kolejnym 11-latkiem oraz 13-letnim śremianinem i 14-letnim kolegą.

Na szczęście zwierzęta na odniosły poważniejszych obrażeń. 11-latek został przekazany matce, a sprawą obecnie zajmują się policjanci zespołu ds. nieletnich, którzy powiadomią sąd rodzinny. Tym bardziej, że dwóch 11-latków i 14-latek są znani śremskiej Policji i byli już wcześniej notowani.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.