|

Poszukiwania na Jeziorze Grzymisławskim zakończone. Ratownicy odnaleźli ciało 25-letniego mężczyzny

W czwartek, 27 czerwca br., tuż przed godz. 21.00, zakończyły się poszukiwania młodego mężczyzny, który na Jeziorze Grzymisławskim pływał na desce typu SUP, przewrócił się i zniknął w wodzie. Ciało mężczyzny zostało odnalezione.

25 czerwca br., o godz. 13.37, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że ktoś topi się w Jeziorze Grzymisławskim.

Na miejsce udali się policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, następnie też dzielnicowi i kryminalni. Z ich ustaleń wynika, że 25-letni mieszkaniec gminy Zaniemyśl wypożyczył z wypożyczalni deskę typu SUP i wypłynął na jezioro.

W pewnym momencie, będąc na akwenie, przewrócił się i wpadł do wody. Widziały to osoby pływające rowerem wodnym, które wezwały pomoc i próbowały dopłynąć do tonącego. Zdążył on jednak zniknąć w wodzie.

Rozpoczęto akcję poszukiwawczą, która prowadzona była także z udziałem nurków i wykorzystaniem sonaru. Działania na wodzie i w wodzie zostały zakończone 27 czerwca, tuż przed godz. 21.00. Ciało mężczyzny zostało odnalezione i wyciągnięte z wody. Decyzją prokuratora zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

Wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.