Książki: Malwina Ferenz “Życie pełne barw” / Agnieszka Teterycz-Puzio “Zamachy na piastów” [KONKURS]

Książki: Malwina Ferenz "Życie pełne barw" / Agnieszka Teterycz-Puzio "Zamachy na piastów" (foto. Szymon Mądry)

Temperatury na zewnątrz biją kolejne rekordy… Opalenizna coraz bardziej widnieje na naszych ciałach… Pora troszkę odpocząć i zabrać ze sobą dobrą książkę, którą jak zawsze Wam proponujemy.

Malwina Ferenz. Od urodzenia mieszka we Wrocławiu. Im więcej ma lat, tym na mniej się czuje. Na co dzień pracuje w jednym z banków. Razem z mężem wychowuje trzy córki, ale do jej rodziny zalicza się też suczka Luka i horda rybek akwariowych. Od wielu lat pasjonuje się astronomią (zwłaszcza ewolucją gwiazd i typami galaktyk, ale nie tylko) oraz fotografią mobilną. Jej zdjęcia magicznego Wrocławia trafiają na wystawy. Jest niereformowalną optymistką.

“ŻYCIE PEŁNE BARW”

Zajrzyj do Neon Café, spróbuj aromatycznej kawy i posłuchaj opowieści o wszystkich barwach życia.

W tej klimatycznej kawiarni codziennie czeka na Ciebie dokładnie to, na co masz ochotę, i ktoś, kto ma dla Ciebie czas. Każdy z nas skrywa opowieść, a atmosfera tego miejsca skłania do długich rozmów. Posłuchaj osób siedzących tuż obok.

Do Neon Café zajrzy dziś kobieta, która dla roześmianego mężczyzny z fotografii pojechała w nieznane.  Dla jej opowieści zatrzyma się nawet zabiegany policjant z czarną kotką u boku. Do kawiarni wstąpi więcej niezwykłych gości: uliczny grajek skrywający pewną tajemnicę; przyszły ojciec świętujący w samotności; kobieta, która nie jest stąd, lecz nie chce wyjechać…

W każdym z nas drzemie niezwykła opowieść. Wybierz się na spacer po słonecznych uliczkach Wrocławia i poszukaj jedynej takiej Neon Café, gdzie ściany przesiąknięte są historiami mieszkańców. Może to miejsce istnieje naprawdę ?

Agnieszka Teterycz-Puzio, profesor dr hab., wykładowca historii w Akademii Pomorskiej, autorka kilku biografii polskich władców średniowiecznych oraz uznanej książki “Polscy krzyżowcy”.

“ZAMACHY NA PIASTÓW”

Mroczna strona historii Polski.

Krwawe spiski, zakulisowe machinacje i zdradzieckie pchnięcia sztyletem !

Od nieudanej próby zabójstwa Bolesława Chrobrego podczas spotkania z cesarzem Henrykiem II, po dramatycznie dla Polski morderstwo Przemysła II, dzieje naszej pierwszej dynastii usiane są zamachami i spiskami na życie władców. Motywacje zamachowców nie zawsze były natury politycznej. Choć nie wszyscy Piastowie wiedli tak bujne życie, jak Kazimierz Wielki, próby ich usunięcia miewały także podłoże osobisto-erotyczne.

Jakie były dalsze losy zamachowców? Co popychało ich do czynów, które nie raz dramatycznie zmieniały dzieje Piastów i całego kraju ? I jak Polska prezentowała się pod tym względem na tle “średniej europejskiej” ?

Zainteresowała Ciebie któraś propozycja ? Chcesz poznać opowieści o wszystkich barwach życia ? A może poznać mroczną stronę historii Polski ?

KONKURS !!!

Mamy dla WAS obie książki 🙂

Wystarczy napisać NAM tytuł książki, którą chcielibyście wygrać 🙂

Na wiadomości od WAS czekamy do wtorku, 11 czerwca br. Swoje odpowiedzi wpisujcie w komentarzach pod tekstem, na facebooku naszsrem.pl, facebook Nasz Kórnik, twitterze naszsrem.pl, grupie Forum Mieszkańców Śremu, a także na adres e-mail: kontakt@naszsrem.pl i fan page Śremska Grupa Fotograficzna.

Wygrywają następujące osoby:

(osoby, które wygrały zgodziły się na publikacje poniższych zdjęć)

 

 

 

 

Za książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona: http://czwartastrona.pl

Malwina Ferenz “Życie pełne barw”: http://czwartastrona.pl/ksiazki/zycie-pelne-barw/

Agnieszka Teterycz-Puzio “Zamachy na piastów”: http://www.wydawnictwopoznanskie.com/PL-H14/ksiazki/658/zamachy-na-piastow.html

Regulamin konkursów regulamin_konkursow_ksiazkowych_naszsrem

Organizator konkursu informuje, że dane osobowe Uczestników przekazane Organizatorowi będą przetwarzane w szczególności celem:

  1. realizacji konkursu,
  2. wyłonienia zwycięzców konkursu,
  3. wydania nagród,
  4. kontaktu ze zwycięzcami konkursu, celem powiadomienia ich o wygranej.

Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

8 odpowiedzi

  1. “Zamachy na Piastów” – Nie tyle dla siebie, co przede wszystkim dla mojego męża, który będzie bardzo zainteresowany tym tytułem 🙂

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: