Jak urządzić salę konferencyjną w biurze?

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Mówi się, że biuro to wizytówka całej firmy. Jedną z jego najbardziej reprezentatywnych części jest sala konferencyjna. Służy ona spotkaniom pracowników, a także podejmowaniu ludzi z zewnątrz – partnerów, klientów i kandydatów do pracy. Wystrój takiego miejsca spotkań ma zatem bardzo duże znaczenie.

Wyposażenie miejsca pracy to jeden z najważniejszych czynników wpływających na naszą satysfakcję z pracy. Badanie przeprowadzone przez One Poll na zlecenie Mindspace wykazało, że wystrój układ przestrzeni biurowej ma bardzo duży wpływ na zdrowie i samopoczucie pracowników. Ponad jedna czwarta ankietowanych (27%) odrzuciła ofertę pracy, ponieważ wygląd biura nie odpowiadał ich oczekiwaniom (źródło: http://realestatemanager.com.pl/komercjalizacja/raporty/3892/pracownicy_czesciej_odrzucaja_oferty_ze_wzgledu_na_zly_wyglad_biura.html). Kwestii projektu i aranżacji przestrzeni nie należy lekceważyć także w przypadku urządzania sali konferencyjnej. Firmowe miejsce spotkań powinno sprzyjać komunikacji i kreatywności. Na co zwrócić uwagę, projektując salę konferencyjną?

Wyposażenie sali konferencyjnej

Podstawą dobrze zaprojektowanej sali konferencyjnej są ergonomiczne meble, czyli dostosowane do potrzeb psychofizycznych pracowników. Powinny się tam znaleźć przede wszystkim wygodne krzesła i stół konferencyjny. Wybierając meble sali konferencyjnej, warto pomyśleć o ich funkcjonalności. Najlepszy stół będzie sprzyjał integracji między uczestnikami spotkań. Zdają sobie z tego sprawę projektanci mebli dostępnych w ofercie AJ Produkty. Stoły konferencyjne dostępne w sprzedaży charakteryzuje solidność wykonania, użycie lekkich materiałów i możliwość składania, a często także mobilność. Rodzaj stołu można dopasować również do struktury organizacyjnej firmy. W dużych przedsiębiorstwach o wyraźnej hierarchii najlepiej sprawdzają się standardowe stoły prostokątne. W przypadku mniejszych firm można zdecydować się na stół okrągły lub owalny. Ciekawym pomysłem jest także łączenie ze sobą kilku stołów prostokątnych, np. w kształt tzw. podkowy lub litery L. W ofercie AJ Produkty, poza ergonomicznymi stołami konferencyjnymi, można znaleźć również odpowiednie krzesła biurowe, które dadzą dobre podparcie lędźwiom podczas długich spotkań w sali konferencyjnej.

Nowinki technologiczne w sali konferencyjnej

Przeprowadzanie spotkań czy szkoleń w sali konferencyjnej znacząco ułatwi dostęp do nowoczesnych technologii. O jakość dźwięku w sali konferencyjnej należy zadbać już na etapie projektowania biura – odpowiednia izolacja akustyczna tego pomieszczenia z pewnością podniesie jakość spotkań. W sali konferencyjnej nie powinno zabraknąć projektora i monitorów (najlepiej umieszczonych na elastycznych ramionach). Utrzymanie porządku w pomieszczeniu ułatwią panele multimedialne do stołów konferencyjnych, w których łatwo ukryjemy wszystkie kable. Choć trudno sobie wyobrazić współczesną salę konferencyjną bez nowoczesnych technologii, warto usprawnić również tradycyjne metody przekazywania informacji. W sali konferencyjnej nie powinno zatem zabraknąć mobilnych tablic (flipchartów) lub tablic suchościeralnych z funkcją magnetyczną.

Kolorystyka sali konferencyjnej

Kolorystyka sali konferencyjnej powinna być stonowana. Spokojne, neutralne barwy sprzyjają koncentracji i wprowadzają do wnętrza wrażenie harmonii. Poczucie równowagi, które przynoszą, może okazać się bezcenne w czasie gorących konferencyjnych dyskusji. Poza bielą, beżem i różnymi odcieniami szarości warto postawić też na kolory ziemi (zieleń i brąz). Jeśli zależy nam na ożywieniu przestrzeni sali konferencyjnej, róbmy to ostrożnie. Kontrastowe połączenia kolorów mogą szybko męczyć uczestników spotkań. Kolorem najbardziej sprzyjającym koncentracji jest niebieski. Jego różne odcienie złagodzą stres, a jednocześnie pobudzą kreatywność pracowników. Barwa niebieska budzi też skojarzenia z profesjonalizmem. Jest to więc idealny wybór do sali konferencyjnej.

Trzymając się wymienionych wskazówek, można stworzyć biuro dopasowane do potrzeb pracowników z firm o bardzo różnym profilu. Harmonijny, nowoczesny wystrój, ergonomiczne meble i profesjonalni pracownicy – takie połączenie nie może zawieść.

One Response

  1. Meble konferencyjne to ważny aspekt w wyposażeniu tego typu wnętrz. Fajny asortyment oferuje firma MebleBankietowe.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: