Jak urządzić salę konferencyjną w biurze?

Mówi się, że biuro to wizytówka całej firmy. Jedną z jego najbardziej reprezentatywnych części jest sala konferencyjna. Służy ona spotkaniom pracowników, a także podejmowaniu ludzi z zewnątrz – partnerów, klientów i kandydatów do pracy. Wystrój takiego miejsca spotkań ma zatem bardzo duże znaczenie.

Wyposażenie miejsca pracy to jeden z najważniejszych czynników wpływających na naszą satysfakcję z pracy. Badanie przeprowadzone przez One Poll na zlecenie Mindspace wykazało, że wystrój układ przestrzeni biurowej ma bardzo duży wpływ na zdrowie i samopoczucie pracowników. Ponad jedna czwarta ankietowanych (27%) odrzuciła ofertę pracy, ponieważ wygląd biura nie odpowiadał ich oczekiwaniom (źródło: http://realestatemanager.com.pl/komercjalizacja/raporty/3892/pracownicy_czesciej_odrzucaja_oferty_ze_wzgledu_na_zly_wyglad_biura.html). Kwestii projektu i aranżacji przestrzeni nie należy lekceważyć także w przypadku urządzania sali konferencyjnej. Firmowe miejsce spotkań powinno sprzyjać komunikacji i kreatywności. Na co zwrócić uwagę, projektując salę konferencyjną?

Wyposażenie sali konferencyjnej

Podstawą dobrze zaprojektowanej sali konferencyjnej są ergonomiczne meble, czyli dostosowane do potrzeb psychofizycznych pracowników. Powinny się tam znaleźć przede wszystkim wygodne krzesła i stół konferencyjny. Wybierając meble sali konferencyjnej, warto pomyśleć o ich funkcjonalności. Najlepszy stół będzie sprzyjał integracji między uczestnikami spotkań. Zdają sobie z tego sprawę projektanci mebli dostępnych w ofercie AJ Produkty. Stoły konferencyjne dostępne w sprzedaży charakteryzuje solidność wykonania, użycie lekkich materiałów i możliwość składania, a często także mobilność. Rodzaj stołu można dopasować również do struktury organizacyjnej firmy. W dużych przedsiębiorstwach o wyraźnej hierarchii najlepiej sprawdzają się standardowe stoły prostokątne. W przypadku mniejszych firm można zdecydować się na stół okrągły lub owalny. Ciekawym pomysłem jest także łączenie ze sobą kilku stołów prostokątnych, np. w kształt tzw. podkowy lub litery L. W ofercie AJ Produkty, poza ergonomicznymi stołami konferencyjnymi, można znaleźć również odpowiednie krzesła biurowe, które dadzą dobre podparcie lędźwiom podczas długich spotkań w sali konferencyjnej.

Nowinki technologiczne w sali konferencyjnej

Przeprowadzanie spotkań czy szkoleń w sali konferencyjnej znacząco ułatwi dostęp do nowoczesnych technologii. O jakość dźwięku w sali konferencyjnej należy zadbać już na etapie projektowania biura – odpowiednia izolacja akustyczna tego pomieszczenia z pewnością podniesie jakość spotkań. W sali konferencyjnej nie powinno zabraknąć projektora i monitorów (najlepiej umieszczonych na elastycznych ramionach). Utrzymanie porządku w pomieszczeniu ułatwią panele multimedialne do stołów konferencyjnych, w których łatwo ukryjemy wszystkie kable. Choć trudno sobie wyobrazić współczesną salę konferencyjną bez nowoczesnych technologii, warto usprawnić również tradycyjne metody przekazywania informacji. W sali konferencyjnej nie powinno zatem zabraknąć mobilnych tablic (flipchartów) lub tablic suchościeralnych z funkcją magnetyczną.

Kolorystyka sali konferencyjnej

Kolorystyka sali konferencyjnej powinna być stonowana. Spokojne, neutralne barwy sprzyjają koncentracji i wprowadzają do wnętrza wrażenie harmonii. Poczucie równowagi, które przynoszą, może okazać się bezcenne w czasie gorących konferencyjnych dyskusji. Poza bielą, beżem i różnymi odcieniami szarości warto postawić też na kolory ziemi (zieleń i brąz). Jeśli zależy nam na ożywieniu przestrzeni sali konferencyjnej, róbmy to ostrożnie. Kontrastowe połączenia kolorów mogą szybko męczyć uczestników spotkań. Kolorem najbardziej sprzyjającym koncentracji jest niebieski. Jego różne odcienie złagodzą stres, a jednocześnie pobudzą kreatywność pracowników. Barwa niebieska budzi też skojarzenia z profesjonalizmem. Jest to więc idealny wybór do sali konferencyjnej.

Trzymając się wymienionych wskazówek, można stworzyć biuro dopasowane do potrzeb pracowników z firm o bardzo różnym profilu. Harmonijny, nowoczesny wystrój, ergonomiczne meble i profesjonalni pracownicy – takie połączenie nie może zawieść.

Similar Posts

2 Comments

  1. Meble konferencyjne to ważny aspekt w wyposażeniu tego typu wnętrz. Fajny asortyment oferuje firma MebleBankietowe.pl

  2. Meble meblami. Ważna sprawa. Szczególnie jak wyposaża się tylko biuro. Ale już sale szkoleniowe, konferencyjne, to już większe znaczenie ma sprzęt multimedialny. Bez odpowiedniego nagłośnienia, ekranów itd. nie da się przeprowadzić jakiejkolwiek prezentacji, szkolenia czy czegokolwiek podobnego. A nie tak łatwo jest wyposażyć pomieszczenia w takie systemy. Samemu? Wyjdzie coś nie do końca pasującego. Sprawdzaliśmy. Nie słychać na końcu, nie widać za dobrze itd. Więcej problemów niż to warte. Szukając pomocy trafiliśmy na Trias Avi. Chyba nie ma w kraju firmy, która ma lepsze doświadczenie pod względem wyposażenia ośrodków szkoleniowych w sprzęt multimedialny. Maja duże doświadczenie w realizacji dużych projektów, jak i małych, więc każdemu będą wstanie zapewnić odpowiedni poziom wyposażenia.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.