|

35-letni mieszkaniec Śremu wypadł z pojazdu i poniósł śmierć na miejscu

Wczoraj, na drodze relacji Kórnik – Śrem, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący fordem transitem zjechał na prawe pobocze, uderzył w przydrożne drzewo i zatrzymał się na polu uprawnym. W wyniku zdarzenia pasażer samochodu wypadł z pojazdu doznając obrażeń ciała i poniósł śmierć na miejscu.

11 czerwca br., około godz. 16.50, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 434 relacji Kórnik – Śrem.

Jak wstępnie ustalili policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia, kierujący samochodem ciężarowym marki Ford Transit, 58-letni mieszkaniec gminy Śrem, jadąc z kierunku Kórnika w stronę Śremu, na prostym odcinku drogi zjechał na prawe pobocze, uderzył w przydrożne drzewo i zatrzymał się na polu uprawnym.

W wyniku zdarzenia pasażer samochodu, 35-letni mieszkaniec Śremu, wypadł z pojazdu doznając obrażeń ciała i poniósł śmierć na miejscu. Na polecenie prokuratora zwłoki przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

Kierujący fordem był trzeźwy, po badaniach w szpitalu zwolniony został do miejsca zamieszkania. Policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny oraz prawo jazdy.

Samochód marki Ford Transit z całkowitą deformacją nadwozia został zabezpieczony do dalszych oględzin przez pomoc drogową.

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

Dziś kolejny dzień upałów, które osłabiają naszą koncentrację. Policjanci apelują o:

  • rozwagę podczas jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości;
  • odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego;
  • wysoką kulturę jazdy i wzajemny szacunek.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.