Policja
|

17-letni motocyklista bez prawa jazdy uciekał przed policją

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie po skutecznym pościgu zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Mosina. Młody mężczyzna kierował motocyklem nie posiadając w ogóle prawa jazdy i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Teraz nieodpowiedzialnemu uciekinierowi grozi więzienie i zakaz prowadzenia pojazdów.

4 czerwca br., około godz. 20.40, policjanci drogówki pełniący służbę w Żabnie dali sygnał do zatrzymania się motocykliście, który jechał bez kasku. Jednak kierujący jednośladem nie zatrzymał się, tylko gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych cały czas dawali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Nieodpowiedzialny motocyklista, nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego, uciekał jednak dalej. Pędził z nadmierną prędkością i nie zważając na przepisy ruchu drogowego jechał drogami osiedlowymi, a następnie drogą gruntową prowadzącą do Grzybna. Na łuku tej drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Próbował jeszcze oddalić się pieszo. Wówczas został przez policjantów zatrzymany i okazało się, że kierującym jednośladem jest 17-latek z gminy Mosina, który w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Nieodpowiedzialny uciekinier został doprowadzony do śremskiej Komendy, gdzie usłyszał zarzut i został przesłuchany. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Przypomnijmy, że w czerwcu 2017 roku zaostrzono przepisy i od tego czasu nieodpowiedzialni kierowcy, którzy nie zatrzymują się do kontroli drogowej popełniają przestępstwo, a nie wykroczenie. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Poza tym sąd obligatoryjnie teraz orzeka w takich przypadkach zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do lat 15.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.