Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Policjanci podsumowali świąteczny weekend na śremskich drogach

Śremscy policjanci podsumowali wielkanocny weekend na naszych drogach. Podczas świąt doszło do pięciu kolizji i jednego wypadku drogowego. Dwóch kierowców prowadziło w stanie nietrzeźwym, a jedna osoba nadmiernie przekroczyła prędkość.

Funkcjonariusze, w związku ze świątecznymi wyjazdami, wzmożone działania prewencyjne prowadzili już od Wielkiego Piątku. Od tego dnia do 22 kwietnia br. policjanci drogówki skontrolowali w sumie 134 pojazdy i ujawnili 96 wykroczeń. Ponadto 570 kierujących poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, w tym, jak się okazało, dwóch kierujących prowadziło na podwójnym gazie.

Jeden z nich, 49-letni obywatel Ukrainy, w Wielką Sobotę w Wyrzece kierował mercedesem mając w organizmie blisko dwa promile alkoholu i nie posiadając uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie celem przeprowadzenia wobec niego postępowania w trybie przyspieszonym. Natomiast drugi nietrzeźwy, w poniedziałek wielkanocny, kierował motorowerem i w Księginkach uderzył w jadący przed nim samochód Jeep Compas. Jak się okazało, 39-letni motorowerzysta z powiatu krotoszyńskiego, miał nie tylko blisko dwa promile alkoholu w organizmie, ale też orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za swoje bezmyślne zachowanie odpowie przed sądem.

W czasie świątecznego weekendu śremscy funkcjonariusze pracowali na miejscu jednego wypadku drogowego i pięciu kolizji. Do wypadku doszło w Wielki Piątek, w Śremie na ulicy Kilińskiego. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów piesza nie upewniła się co do możliwości bezpiecznego przejścia przez ścieżkę rowerową i doprowadziła do zderzenia z rowerzystą. Zarówno kobieta, jak i kierujący jednośladem trafili do szpitala. Obecnie prowadzimy dalsze czynności w tej sprawie.

Mundurowi zatrzymali też 5 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów. Natomiast, 22 kwietnia, funkcjonariusze zatrzymali kolejne uprawnienia do kierowania. Na 3 miesiące straciła je 53-letnia mieszkanka województwa dolnośląskiego, która o godz. 15.10, w Wyrzece kierując Audi Q5 jechał z prędkością 105 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Kobieta została też ukarana mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz 10 pkt. karnymi.

Policjanci cały czas ponawiają apele, które skierowane są do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wszyscy muszą uważać i uczestnicząc w ruchu drogowym kierować się rozwagą oraz zachowywać szczególną ostrożność.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.