Międzynarodowe zawody w chodzie sportowym odbyły się w Zaniemyślu

13 kwietnia, w piękną – słoneczną wbrew zapowiedziom, ale bardzo zimną – sobotę, w Zaniemyślu “spacerowali” chodziarze. Celowo spacerowali zostało ujęte w cudzysłów, bo żeby 1 km przejść w ciągu 4 minut i kilku sekund, trzeba się solidnie napocić.

Zwycięzca w kategorii seniorów Artur Brzozowski od pierwszych metrów przewodził stawce chodziarzy. Pierwsze okrążenie – na rozgrzewkę – zajęło mu 4 minuty 14 sekund, potem było już tylko lepiej. Ostatnie 3 pętle zaliczał w czasie poniżej 4 minut. Artur Brzozowski potrzebował na przejście 20 km 1 godzinę 21 minut i 7 sekund. Drugi na mecie zameldował się Dawid Tomala z czasem 26 sekund gorszym, trzeciemu Rafałowi Augustynowi zajęło to 1:25:13.

Artur Brzozowski (AZS-AWF Katowice) i Dawid Tomala (AZS KU Politechnik Opolskiej) wypełnili wskaźniki PZLA na jesienne mistrzostwa świata w chodzie na 20 kilometrów. Obaj chodziarze uporali się z ustalonym na poziomie 1:22:00 minimum na globalny czempionat IAAF.

Katarzyna Zdzieblo I Seniorki 20 km

Niewiele do uzyskania przepustki do Kataru zabrakło natomiast Katarzynie Zdziebło. Zawodniczka mieleckiej Stali na mecie zameldowała się z rekordem życiowym 1:32:03, słabszym zaledwie o 3 sekundy od wskaźnika PZLA. Zawodniczka niesiona dopingiem zgromadzonych na trasie kibiców, osiągniętym wynikiem pokonała 6 (z 10) panówstartujących na tym dystansie. 22-latka przesunęła się na siódme miejsce w polskich tabelach historycznych.Drugie miejsce z czasem 1:34:47 zajęła Agnieszka Yarokhau (KS AZS AW Kraków), a 13 sekund później na metę dotarła Olga Niedziałek (WLKS Nowe Iganie).

Wartościowy wynik na dystansie 10 kilometrów uzyskał 19-letni Łukasz Niedziałek. Mistrz Europy U18 sprzed niespełna trzech lat osiągnął czas 40:23 (rekord życiowy), który jest słabszy zaledwie o 13 sekund od rekordu Polski juniorów Beniamina Kucińskiego (w momencie jego ustanowienia Niedziałek miał nieco ponad… 14 miesięcy). Wynik zawodnika WLKS-u Iganie Nowe jest oczywiście lepszy od wskaźnika PZLA na mistrzostwa Europy U20 w Borås. Łukasz Niedziałek został liderem europejskich tabel w swojej kategorii wiekowej. Drugie miejsce w tej kategorii zajął Arkadiusz Schiedel (MLKS Nadwiślanin Chełmno) z czasem 47:49, a trzecie Tomasz Strzeszewski (AZS-AWF Gorzów) z rezultatem 47:57.

411 Brzozowski Artur I m Seniorzy 20 km na mecie

Wśród juniorek najlepsza na dystansie 10 kilometrów była Marta Kamińska (KS Gwardia Piła) uzyskując czas 53:36. Drugie miejsce zajęła włocławianka Julia Kowalska (LKS Vectra Włocławek) – z rezultatem słabszym o nieco ponad minutę. Na 3 miejscu zameldowała się reprezentantka Chełmna Patrycja Oller z wynikiem 55:45.

Z ogromną przyjemnością obserwowało się liczna grupę dzieci startujących na dystansie 1 km. Łącznie zaniemyską trasę przemierzyło ich blisko 30 – reprezentujące powiat średzki szkoły ze Śniecisk i Pięczkowa oraz kluby sportowe z Żerkowa, Warszawy, Człuchowa i Bierunia. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Konrad Grubecki (UKS Maraton Korzeniowski PL Bieruń) z czasem 6:17, drugi był Bartosz Wolski (SP Śnieciska) – 6:32 a na trzecim miejscu uplasował się Eryk Mendyka (SP Pięczkowo) uzyskując rezultat 6:49.

Podium Juniorzy 10 km

Do startu w Zaniemyślu zgłosiło się łącznie blisko 120 zawodników. Prawidłowość techniczną oceniało 9 sędziów w tym również sędziowie z Węgier i Holandii.

Organizatorzy za naszym pośrednictwem składają serdeczne podziękowania osobom, firmom i instytucjom, dzięki którym możliwe było przeprowadzenie imprezy.

Znacznie więcej zdjęć dostępnych tutaj –> Link do galerii <– Gminny Ośrodek Kultury w Zaniemyślu