Książki: Wojciech Nerkowski “Koniec scenarzystów” / Maciej Brencz “Farerskie kadry” [KONKURS]

Książki: Wojciech Nerkowski "Koniec scenarzystów" / Maciej Brencz "Farerskie kadry. Wyspy, gdzie owce mówią dobranoc." (foto. Szymon Mądry www.szymonmadry.pl)

My nie strajkujemy !! My rozdajemy książki naszym czytelnikom. Dzisiaj przedstawiamy dwie bardzo ciekawe, a zarazem różnorodne nowości wydawnicze.

Maciej Brencz – poznaniak z dziada pradziada i pasjonat wszystkiego, co farerskie. Gdy odwiedza Wyspy, zawsze wraca z nadbagażem Owczej literatury i gigabajtami cyfrowych wspomnień, które możecie zobaczyć na blogu farerskiekadry.pl.

“FARERSKIE KADRY. WYSPY, GDZIE OWCE MÓWIĄ DOBRANOC”

Czym są Wyspy Owcze ? I czemu w ogóle nazywają się Owcze, skoro właściwsze byłoby nazwanie ich Ptasimi ?

Według jednej z legend, wulkaniczny archipelag osiemnastu skał porzuconych na Atlantyku, potocznie zwany Farojami, powstał z brudu zza paznokci Boga, zebranego w trakcie tworzenia świata. Wedle innej, uformował się z ostatniego zęba, który wyleciał z paszczy pokonanego Stoorworma, potężnego morskiego węża.

To miejsce pełne paradoksów, do dziś pomijane przez niektórych kartografów i serwisy meteorologiczne. Tu kiedyś żyły białe kruki, szczęście przynosiły rybie skrzela, a noga od stołu odegrała ważną rolę w historii farerskiej poczty.

Jeśli koniec świata ma swój własny koniec, to znajduje się on właśnie tutaj.

Wojciech Nerkowski, scenarzysta filmowy i teatralny, tłumacz literatury anglosaskiej, wykładowca scenopisarstwa. Współtworzył wiele popularnych seriali, m.in. “BrzydUla”, “Singielka”, “Egzamin z życia” oraz “Na Wspólnej”, a obecnie pisze “M jak miłość”.

“KONIEC SCENARZYSTÓW”

Superprodukcja zmierza do nieuchronnego finału, w którym na planie padnie być może nie tylko ostatni klaps, ale i kilka głów !

Każdy scenarzysta zrobiłby wszystko, by dostać pracę w Hollywood. A kiedy w końcu Sylwia i Kuba stają przed szansą życia, okazuje się, że mogą to życie stracić. Zamiast pisać zamówiony przez hollywoodzkiego producenta scenariusz, wplątują się bowiem w zagadkę zniknięcia pięknej aktorki, Mandy Powell. Wkrótce przyjdzie im się zmierzyć się z przeciwnikiem przebieglejszym i bardziej wymagającym niż kiedykolwiek dotąd. A przecież nie po to tu przyjechali !

Zupełnie przy okazji Sylwia i Kuba odkrywają mroczne tajemnice i głęboko skrywane żądze, ale też poznają na własnej skórze blaski i prawdziwą magię słynnej Fabryki Snów.

Czy uda im się wspólnie dotrwać do szczęśliwego końca ?

Przygotujcie się na istną jazdę bez trzymanki !

“Wartka akcja, wyraziste postaci i sporo humoru. A do tego lekko i ironicznie – czyli tak, jak lubię !”

(Alek Rogoziński)

Zainteresowała Ciebie któraś propozycja ? Chcesz poznać mroczną stronę słynnej Fabryki Snów ? A może poznać farerską pasję, która zaczeła się od muzyki ?

KONKURS !!!

Mamy dla WAS obie książki 🙂

Wystarczy napisać NAM imię i nazwisko autora książki, którą chcielibyście wygrać 🙂

Na wiadomości od WAS czekamy do środy, 17 kwietnia br. Swoje odpowiedzi wpisujcie w komentarzach pod tekstem, na facebooku, twitterze, grupie Nasz Śrem, a także na adres e-mail: kontakt@naszsrem.pl i fan page Śremska Grupa Fotograficzna.

Wygrywają następujące osoby:

(osoby, które wygrały zgodziły się na publikacje poniższych zdjęć)

Za książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona: http://czwartastrona.pl

Wojciech Nerkowski “Koniec scenarzystów”: http://czwartastrona.pl/ksiazki/koniec-scenarzystow/

Maciej Brencz Farerskie kadry. Wyspy, gdzie owce mówią dobranoc.”: http://www.wydawnictwopoznanskie.com/PL-H14/ksiazki/630/farerskie-kadry-wyspy-gdzie-owce-mowia-dobranoc.html

Regulamin konkursów regulamin_konkursow_ksiazkowych_naszsrem

Organizator konkursu informuje, że dane osobowe Uczestników przekazane Organizatorowi będą przetwarzane w szczególności celem:

  1. realizacji konkursu,
  2. wyłonienia zwycięzców konkursu,
  3. wydania nagród,
  4. kontaktu ze zwycięzcami konkursu, celem powiadomienia ich o wygranej.

Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

8 odpowiedzi

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: