Książki: Agata Przybyłek “Najlepsze, co mnie spotkało” / Olga Wiechnik “Posełki. Osiem pierwszych kobiet” [KONKURS]

Książki: Agata Przybyłek "Najlepsze, co mnie spotkało" / Olga Wiechnik "Posełki. Osiem pierwszych kobiet" (foto. Szymon Mądry www.szymonmadry.pl)

Wielkanoc wreszcie z wiosenną pogodą, a nie zimową… Jajeczka zjedzone, spacer zaliczony, więc to najlepsza pora na przedstawienie książkowych nowości.

Agata Przybyłek. Pisarka, która w swoich książkach porusza problemy każdego z nas. Zaczęła pisać, żeby poradzić sobie z własnymi doświadczeniami. Szybko okazało się, że jej książki podbiły serca czytelniczek w całej Polsce. Jak mówi w wywiadach, jej książki pisze za nią samo życie. Uwielbia ciszę i spokój – znajduje je za każdym razem, spacerując po jednej z mazowieckich wsi, z której pochodzi.

“NAJLEPSZE, CO MNIE SPOTKAŁO”

Wzruszająca i piękna historia miłosna, która nie pozwoli o sobie zapomnieć.

Olga wyjeżdża na wakacje na Podhale. Ma zamieszkać u ojca, z którym od lat nie utrzymuje kontaktu. Od rozwodu rodziców Olga nie potrafi mu wybaczyć ani nie chce znać jego nowej rodziny. Wszystko wskazuje na to, że będzie to najgorsze lato w jej życiu… Do czasu, gdy na jej drodze pojawia się Janek – młody góral, który pracuje w restauracji na Kasprowym Wierchu. Okazuje się jednak, że nie tylko Olga ma za sobą trudną historię…

Rodzące się między nimi uczucie zostanie wystawione na niejedną próbę, gdy Olga odkryje pewną rodzinną tajemnicę, która nią wstrząśnie. Czy miłość jest w stanie przetrwać wszelkie przeciwności ? I czy krzywdy sprzed lat​ można wybaczyć ?

Poruszająca opowieść o tym, że by móc patrzeć z przyszłość, trzeba uporać się z ranami przeszłości.

Olga Wiechnik, to dziennikarka i redaktorka, absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu. Współpracuje z “Wysokimi Obcasami”, publikowała m.in. w “Przekroju”, “Twoim Stylu” i “Pani”. Mamy zaszczyt zaprezentować jej debiutancką książkę:

“POSEŁKI. OSIEM PIERWSZYCH KOBIET”

Kobiety mają prawa !

Wszyscy wokół albo oszuści, albo komedianci, albo ludzie bezdennie słabi. Ja miotam się bezsilnie, bo oczywiście “babie” nie pozwoli przecież nikt z tych mężów stanu polityki prowadzić, a tymczasem wierzcie mi, że my byśmy tę politykę o całe niebo dalej i lepiej prowadziły niż oni ! – pisała w 1916 r. do męża Zofia Moraczewska.

100 lat temu Polki wywalczyły sobie prawa wyborcze. Do Sejmu Ustawodawczego, który miał na nowo określić sposób funkcjonowania państwa polskiego po odzyskaniu niepodległości, weszło 442 mężczyzn i 8 kobiet – była wśród nich Moraczewska. Nazywano je posełkami albo posełkiniami, czasem poślicami. Wywodziły się z różnych środowisk, ale – często wbrew swoim partiom – działały wspólnie w sprawach, które uważały za ważne: sprawach kobiet.

Nie mają swoich ulic, nie mają pomników, nie uczy się o nich w szkołach. Kim były posełki, o co walczyły i jaki poniosły koszt tej walki ?

“Kobietom nie podarowano praw. Wywalczyły je same. Były żywe, prawdziwe, pełnokrwiste. Miały imiona, nazwiska, swoje historie, które starannie chciano wymazać. Ta świetnie napisana książka Olgi Wiechnik je nam przywraca”

(prof. Monika Płatek)

Zainteresowała Ciebie któraś propozycja ? Chcesz poznać wzruszającą historie miłosną ? A może poznać rzeczywistość pierwszych kobiet w polityce ?

KONKURS !!!

Mamy dla WAS obie książki 🙂

Wystarczy napisać NAM imię i nazwisko autorki książki, którą chcielibyście wygrać 🙂

Na wiadomości od WAS czekamy do niedzieli, 28 kwietnia br. Swoje odpowiedzi wpisujcie w komentarzach pod tekstem, na facebooku, twitterze, grupie Forum Mieszkańców Śremu, a także na adres e-mail: kontakt@naszsrem.pl i fan page Śremska Grupa Fotograficzna.

Wygrywają następujące osoby:

(osoby, które wygrały zgodziły się na publikacje poniższych zdjęć)

Za książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona: http://czwartastrona.pl

Agata Przybyłek “Najlepsze, co mnie spotkało”: http://czwartastrona.pl/ksiazki/najlepsze-co-mnie-spotkalo/

Olga Wiechnik “Posełki. Osiem pierwszych kobiet”: http://www.wydawnictwopoznanskie.com/PL-H14/ksiazki/619/poselki-osiem-pierwszych-kobiet.html

Regulamin konkursów regulamin_konkursow_ksiazkowych_naszsrem

Organizator konkursu informuje, że dane osobowe Uczestników przekazane Organizatorowi będą przetwarzane w szczególności celem:

  1. realizacji konkursu,
  2. wyłonienia zwycięzców konkursu,
  3. wydania nagród,
  4. kontaktu ze zwycięzcami konkursu, celem powiadomienia ich o wygranej.

Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

5 odpowiedzi

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: