Śremskie Żyrafy 2018: Burmistrz Śremu ogłosił nominacje

0
Śremskie Żyrafy 2018
Śremskie Żyrafy 2018

Burmistrz Śremu ogłosił nominacje do nagrody “Śremskie Żyrafy 2018”. W tym roku zostały przyznane cztery wyróżnienia: Anna Czekała, Maciej Turajski, Izabela Rybakowska oraz Śremscy Migacze.

https://naszsrem.pl/2018/01/sremskie-zyrafy-2017-rozdane-zobacz-jak-wygladala-gala-w-sali-bazar-zdjecia-szymon-madry/
Rozdanie Śremskich Żyraf w 2017 roku

Za podejmowane działania w 2018 roku Burmistrz Śremu przyznaje cztery wyróżnienia

Anna Czekała – promotorka adopcji zwierząt

Anna Czekała

Wielka miłośniczka i przyjaciółka zwierząt, która z oddaniem i pasją pomaga im na co dzień. Do prowadzonego przez Annę sklepu „ANImalia” trafiają zwierzaki, które z różnych powodów nie mogą przebywać w dotychczasowych domach: świnki morskie, króliki czy koty. Dla wszystkich bezdomniaków Anna od lat z zaangażowaniem i wytrwałością poszukuje nowych rodzin.

Maciej Turajski – dobroczynny sportowiec

Maciej Turajski

Człowiek o wielkim sercu, który na swoje barki (dosłownie) wziął akcję zbierania funduszy dla chorego na SM Szymona Majewskiego. Bezinteresowna pomoc, ogromny trud, zaangażowanie i poświęcony czas to cechy, które wyróżniają Macieja. Dla Szymona oraz z Szymonem brał udział w triathlonach i biegach, co sprawiło, że projekt „Winda do domu” zakończył się sukcesem.

Izabela Rybakowska – lekarka z  misją

Izabela Rybakowska

Uczestniczka misji w Afryce, która swój wolny czas i energię poświęciła na leczenie mieszkańców Kamerunu. W ramach akcji „Oczy Afryki” Fundacji Redemptoris Missio okulistka badała wzrok oraz operowała mieszkańców Czarnego Lądu. Misja w Afryce w 2018 roku była drugą (po Nepalu), w której – mimo trudnych warunków – wzięła udział śremska lekarka.

Śremscy migacze

Śremscy Migacze

Grupa młodych ludzi z niecodzienną pasją. Uczniowie śremskich szkół średnich, którzy promują naukę języka migowego, zwiększają świadomość społeczną na temat kultury oraz problemów osób głuchych i z wadą słuchu. Grupę założył Filip Rogacki, a tworzą ją: Daria Dworczak, Iga Chrzanowska (absolwentka), Jagna Sałyga, Julia Paul, Karina Szubert, Marcelina Kaźmierczak, Aleksandra Pazoła, Weronika Idziak, Weronika Leśna, Wiktoria Żegleń, Zuzanna Tomczak i Katarzyna Jankowska.

Śremscy Migacze zostali wyróżnieni podczas Wielkopolskiego konkursu Barwy Wolontariatu, który odbył się 12 grudnia 2018 roku w Poznaniu.

Spośród nominacji Burmistrza Śremu mieszkańcy mogą sami wybrać najlepszą kandydaturę. Do 9 kwietnia do godz. 15.00 potrwa plebiscyt, podczas którego można głosować. To głosy internautów potwierdzą wielkość sukcesu i popularność nominowanych. Podsumowanie plebiscytu odbędzie się podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 kwietnia.

Swoje głosy można oddawać tutaj: http://srem.pl/Aktualnosci-i-Wydarzenia/Nominacje-do-tytu%C5%82u-Sremskie-Zyrafy-2018%E2%80%9D

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.