Śremskie Żyrafy 2018: Burmistrz Śremu ogłosił nominacje

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Śremskie Żyrafy 2018
Śremskie Żyrafy 2018

Burmistrz Śremu ogłosił nominacje do nagrody “Śremskie Żyrafy 2018”. W tym roku zostały przyznane cztery wyróżnienia: Anna Czekała, Maciej Turajski, Izabela Rybakowska oraz Śremscy Migacze.

https://naszsrem.pl/2018/01/sremskie-zyrafy-2017-rozdane-zobacz-jak-wygladala-gala-w-sali-bazar-zdjecia-szymon-madry/
Rozdanie Śremskich Żyraf w 2017 roku

Za podejmowane działania w 2018 roku Burmistrz Śremu przyznaje cztery wyróżnienia

Anna Czekała – promotorka adopcji zwierząt

Anna Czekała

Wielka miłośniczka i przyjaciółka zwierząt, która z oddaniem i pasją pomaga im na co dzień. Do prowadzonego przez Annę sklepu „ANImalia” trafiają zwierzaki, które z różnych powodów nie mogą przebywać w dotychczasowych domach: świnki morskie, króliki czy koty. Dla wszystkich bezdomniaków Anna od lat z zaangażowaniem i wytrwałością poszukuje nowych rodzin.

Maciej Turajski – dobroczynny sportowiec

Maciej Turajski

Człowiek o wielkim sercu, który na swoje barki (dosłownie) wziął akcję zbierania funduszy dla chorego na SM Szymona Majewskiego. Bezinteresowna pomoc, ogromny trud, zaangażowanie i poświęcony czas to cechy, które wyróżniają Macieja. Dla Szymona oraz z Szymonem brał udział w triathlonach i biegach, co sprawiło, że projekt „Winda do domu” zakończył się sukcesem.

Izabela Rybakowska – lekarka z  misją

Izabela Rybakowska

Uczestniczka misji w Afryce, która swój wolny czas i energię poświęciła na leczenie mieszkańców Kamerunu. W ramach akcji „Oczy Afryki” Fundacji Redemptoris Missio okulistka badała wzrok oraz operowała mieszkańców Czarnego Lądu. Misja w Afryce w 2018 roku była drugą (po Nepalu), w której – mimo trudnych warunków – wzięła udział śremska lekarka.

Śremscy migacze

Śremscy Migacze

Grupa młodych ludzi z niecodzienną pasją. Uczniowie śremskich szkół średnich, którzy promują naukę języka migowego, zwiększają świadomość społeczną na temat kultury oraz problemów osób głuchych i z wadą słuchu. Grupę założył Filip Rogacki, a tworzą ją: Daria Dworczak, Iga Chrzanowska (absolwentka), Jagna Sałyga, Julia Paul, Karina Szubert, Marcelina Kaźmierczak, Aleksandra Pazoła, Weronika Idziak, Weronika Leśna, Wiktoria Żegleń, Zuzanna Tomczak i Katarzyna Jankowska.

Śremscy Migacze zostali wyróżnieni podczas Wielkopolskiego konkursu Barwy Wolontariatu, który odbył się 12 grudnia 2018 roku w Poznaniu.

Spośród nominacji Burmistrza Śremu mieszkańcy mogą sami wybrać najlepszą kandydaturę. Do 9 kwietnia do godz. 15.00 potrwa plebiscyt, podczas którego można głosować. To głosy internautów potwierdzą wielkość sukcesu i popularność nominowanych. Podsumowanie plebiscytu odbędzie się podczas uroczystej gali, która odbędzie się 16 kwietnia.

Swoje głosy można oddawać tutaj: http://srem.pl/Aktualnosci-i-Wydarzenia/Nominacje-do-tytu%C5%82u-Sremskie-Zyrafy-2018%E2%80%9D

 

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera