Zakochany Ekonom, czyli koncert absolwentów zainaugurował obchody 25-lecia istnienia szkoły

0
Zakochany Ekonom, czyli koncert absolwentów zainaugurował obchody 25-lecia istnienia szkoły

W piątkowy wieczór, 15 lutego br. śremski Ekonomik imprezą “Zakochany Ekonom” zainaugurował obchody 25-lecia istnienia szkoły.

Wieczór rozpoczęła akcja kampanii społecznej prowadzonej w ZSE – “Drugie życie”, której celem jest promowanie transplantacji i świadomego dawstwa organów. Spotkanie miało formę wywiadu przeprowadzonego przez dwójkę prowadzących – Piotra Wyzujaka (kl. IV LA) i Alicję Glapiak (kl. II Ei). Gość specjalny pani Renata Maternik, opowiedziała o swoim drugim życiu, które otrzymała 13 lat temu dzięki transplantacji serca.

W dalszej części, w walentynkowej atmosferze, przy kawie i ciastku, odbył się koncert w wykonaniu uczniów i absolwentów Ekonomika, prowadzony przez p. Katarzynę Grzegorczyk – absolwentkę Technikum Ekonomicznego, a obecnie nauczycielkę języka polskiego.

Na zakończenie imprezy wystąpił zespół “The Shvagiers” grający muzykę rockowo – bluesową.

Przez cały wieczór prowadzono zbiórkę charytatywną “Ekonomik dla Marysi”. Marysia jest siostrą Adriana, ucznia klasy II Ei, i od urodzenia boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi wymagającymi stałego leczenia i rehabilitacji.

Koncertowi towarzyszył Kiermasz Rzeczy Ładnych promujący lokalnych twórców rękodzieła artystycznego, wystawy zdjęć obrazujących historię walentynek w Ekonomie oraz prezentacja “25 par na 25-lecie EKONOMIKA” pokazująca pary, które znalazły miłość w Ekonomiku.

Organizatorem wydarzenia, w ramach ogólnopolskiego projektu Zwolnieni z Teorii była klasa II Ei (ekonomiści oraz informatycy) wraz z wychowawcą p. Agatą Wasielewską.

foto. Natalia Śmigielska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.