||

Zakochany Ekonom, czyli koncert absolwentów zainaugurował obchody 25-lecia istnienia szkoły

W piątkowy wieczór, 15 lutego br. śremski Ekonomik imprezą “Zakochany Ekonom” zainaugurował obchody 25-lecia istnienia szkoły.

Wieczór rozpoczęła akcja kampanii społecznej prowadzonej w ZSE – “Drugie życie”, której celem jest promowanie transplantacji i świadomego dawstwa organów. Spotkanie miało formę wywiadu przeprowadzonego przez dwójkę prowadzących – Piotra Wyzujaka (kl. IV LA) i Alicję Glapiak (kl. II Ei). Gość specjalny pani Renata Maternik, opowiedziała o swoim drugim życiu, które otrzymała 13 lat temu dzięki transplantacji serca.

W dalszej części, w walentynkowej atmosferze, przy kawie i ciastku, odbył się koncert w wykonaniu uczniów i absolwentów Ekonomika, prowadzony przez p. Katarzynę Grzegorczyk – absolwentkę Technikum Ekonomicznego, a obecnie nauczycielkę języka polskiego.

Na zakończenie imprezy wystąpił zespół “The Shvagiers” grający muzykę rockowo – bluesową.

Przez cały wieczór prowadzono zbiórkę charytatywną “Ekonomik dla Marysi”. Marysia jest siostrą Adriana, ucznia klasy II Ei, i od urodzenia boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi wymagającymi stałego leczenia i rehabilitacji.

Koncertowi towarzyszył Kiermasz Rzeczy Ładnych promujący lokalnych twórców rękodzieła artystycznego, wystawy zdjęć obrazujących historię walentynek w Ekonomie oraz prezentacja “25 par na 25-lecie EKONOMIKA” pokazująca pary, które znalazły miłość w Ekonomiku.

Organizatorem wydarzenia, w ramach ogólnopolskiego projektu Zwolnieni z Teorii była klasa II Ei (ekonomiści oraz informatycy) wraz z wychowawcą p. Agatą Wasielewską.

foto. Natalia Śmigielska

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.