Trwa montaż dodatkowych czujników smogowych w gminie Śrem

Trwa montaż czujników smogowych w gminie Śrem. Działanie prowadzone jest w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej dot. poprawy jakości powietrza wraz z udostępnieniem systemu pomiarowego na obszarze Metropolii Poznań. Przedsięwzięcie obejmuje montaż systemów pomiarowych w 160 szkołach ulokowanych na terenie Metropolii Poznań, w tym w szkołach prowadzonych przez gminę Śrem.

W ramach projektu organizowane są również warsztaty, które w Śremie odbędą się 29 stycznia o godz. 17.00 w Bibliotece publicznej przy ul. Grunwaldzkiej 10.
Spotkanie poprowadzą przedstawiciele Stowarzyszenia Metropolia Poznań i NASK (Naukowej Akademickiej Sieci Komputerowej).
Zapraszamy wszystkich, którym nasze lokalne środowisko nie jest obojętne. Będzie to świetna okazja do pozyskania rzetelnej wiedzy na temat smogu i działań przeciw zanieczyszczeniom powietrza.

Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA) to sieć mierników jakości powietrza instalowanych w szkołach wraz z ekranami i tablicami informacyjnymi. System składa się z miernika zanieczyszczenia (zainstalowanego na zewnątrz szkoły), monitora informacyjnego (wewnątrz szkoły) oraz komputera. Wyniki pomiarów trafią na stronę projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej: https://esa.nask.pl/map. Zmierzone wielkości zostaną uśrednione w zadanych okresach pomiarowych i raz na 5 minut przesłane do centralnego serwera.

Dane transmitowane będą, za pośrednictwem sieci WiFi oraz Ethernet, w sieci szkoły oraz Internecie. Podstawową prezentowaną informacją będzie średnia krocząca z ostatnich 60 minut pomiaru, odświeżana co 5 minut.

Materiał dzięki uprzejmości Urzędu Miejskiego w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.