Najnowsze telewizory QLED – dobra inwestycja na przyszłość

Najnowsze telewizory QLED TV

Aby cieszyć się komfortowym oglądaniem programów telewizyjnych, filmów, seriali czy też śledzeniem wydarzeń sportowych, warto wymieniać telewizor co pewien czas. Jeśli chodzi o najnowsze urządzenia tego typu, szczególne miejsce zajmują TV QLED. Inwestując swoje oszczędności w zakup takiego telewizora, można liczyć na osiągnięcie doskonałych efektów wizualnych, które będą cieszyć oko przez wiele lat, ale także na skorzystanie z rozwiązań, które zwiększą wygodę.

Najnowsze TV QLED i ich doskonały obraz – z czego wynika?

Telewizory QLED wyróżnia doskonały obraz, pełen żywych kolorów i mocno zbliżony do naturalnego. Z czego to wynika? Otóż najnowsze telewizory QLED na ekranie mają dodatkową warstwę kropek kwantowych, które sprawiają, że barwy są mocne i równomierne, ich paleta jest szersza, a jednocześnie nie traci się dobrej widoczności, jeśli śledzi się obrazy pod określonym kątem (np. siadając z boku). Dodatkowymi rozwiązaniami stosowanymi w telewizorach QLED są Q Contrast zapewniające szczegółowość każdej sceny na ekranie, bez względu na to, czy na ekran pada za duża albo za mała ilość światła słonecznego, a także HDR 10+, sprawiające, że obraz jest analizowany przez telewizor klatka po klatce, co zapewnia osiągnięcie pożądanych kolorów oraz efektu głębokiego kontrastu. Tym, co często zdarzało się w telewizorach, jest wypalanie się ekranu, czyli pozostawanie na jego fragmencie takiego samego obrazu cały czas. Jeśli takich wypalonych fragmentów ekranu pojawi się więcej, może to znacznie wpłynąć na wrażenia z oglądania telewizji. W telewizorach QLED problem ten został zredukowany niemal do zera. Wynika to z doskonałej jakości materiałów, z których je wykonano. Najnowsze telewizory QLED przeszły zaawansowane testy, podczas których wyświetlano na przemian elementy statyczne i dynamiczne, a także ciemnoszare obrazy. Wykonało je międzynarodowe laboratorium Connect Testlab, cieszące się dużą renomą na całym świecie.

Telewizory QLED – wygoda dla widza

Jeśli chodzi o wygodę telewizorów QLED, warto na samym początku zwrócić uwagę na okablowanie takich urządzeń. Najnowsze telewizory QLED zostały bowiem wyposażone w przewód One Invisible Connection, który zastępuje szereg innych przewodów i pozostaje praktycznie niewidoczny. Wszystkie dodatkowe urządzenia (jak np. konsole, kino domowe, dekoder czy też odtwarzacz DVD) podłączane są do specjalnego modułu One Connect. Ułatwia to korzystanie z telewizora i podłączonych do niego urządzeń dodatkowych, szczególnie w przypadku, gdy któreś z nich trzeba rozłączyć lub podłączyć, a także zapewnia zachowanie ładu w pomieszczeniu, w którym znajduje się telewizor. Równie ciekawym rozwiązaniem, zwiększającym komfort korzystania z telewizora QLED, jest dostępny w nim specjalny tryb Ambient Mode.

Polega on na tym, że w trakcie przebywania telewizora w stanie spoczynku na jego ekranie można wyświetlać różne obrazy (jak np. tło ściany czy albumy ze zdjęciami, wiadomości ze świata, grafik dnia lub prognozę pogody). Ten tryb pracy telewizora nie wykorzystuje dużej ilości energii (bo jedynie 40% tej, którą tv QLED wykorzystuje podczas normalnej pracy). Najnowsze telewizory QLED wyróżnia także inteligentne sterowanie. Zapewnia je pilot Smart Control, który pozwala na operowanie jednocześnie wieloma innymi urządzeniami. Oprócz tego na swoim smartfonie można zainstalować specjalną aplikację SmartThings. Łączy się ona z telewizorem QLED i ułatwia w ten sposób wykonywanie na nim szeregu czynności. Wystarczy odpowiednio ją zaprogramować, by sprawić, że za pomocą jednego kliknięcia będzie możliwe wykonanie skomplikowanych czynności, które do tej pory wymagały sporego wysiłku. To wszystko sprawia, że telewizory QLED są doskonałą inwestycją na przyszłość.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.