Książki: Sylwia Trojanowska “Sekrety i kłamstwa” / Magda Bloch “A Adi powiedział… Jak przetrwać w podmiejskim buszu” [KONKURS]

Książki: Sylwia Trojanowska "Sekrety i kłamstwa" / Magda Bloch "A Adi powiedział... Jak przetrwać w podmiejskim buszu" (foto. Szymon Mądry www.szymonmadry.pl)
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Jesienny klimat nastał już na dobre. Temperatury coraz to niższe, a każdy wyczekuje już pierwszego śniegu… Więc doskonały to moment by zabrać książkę do ręki i przenieść się myślami w cieplejsze klimaty.

Magda Bloch. W metryce ma wpisane: metr pięćdziesiąt w harcerskim berecie. Przygodę zaczęła jako gzub w zuchach ZHP, po latach przerwy wróciła, by służyć w organizacji skautowej Royal Rangers. Mimo że wychowana w Poznaniu, nie oszczędza przy dodawaniu sobie wyzwań. W “wolnym” czasie siedzi w lesie lub miniaturyzuje go w kompozycjach w szkle. Szczepowy motywator i zaszczepiony organizator. A “prywatnie” ilustrator i grafik.

“A Adi powiedział… Jak przetrwać w podmiejskim buszu” to poradnik, który łączy w sobie proste, ale wciągające wyzwania z zakresu bushcraftu (czyli eksplorowania okolicznych krzaków, zarośli i terenów zielonych). Ciekawe porady oparte na praktyce oraz nieskomplikowane podejście do otaczającej nas przyrody. Niektóre z wyzwań tu opisanych,
takie jak rozpalanie ogniska, posługiwanie się ostrymi narzędziami, jedzenie
dziko rosnących roślin czy wędrowanie i biwakowanie w nieznanym terenie, mogą
wydawać się nieco ryzykowne, ale tylko wtedy, jeśli nie są robione zgodnie z regułami.

 Lekka, nieco przekorna forma, ciekawe anegdotki i zadania sprawią, że ten poradnik stanie się ulubionym towarzyszem wypraw.

Każda wielka przygoda ma swój mały początek – tak mały, jak podmiejska działka lub łąka za płotem domu. Do jej przeżycia nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, grubego portfela czy dostępu do internetu. Wystarczy odrobina chęci, ciekawość świata i wyobraźnia.

Magda Bloch: “Telefon jest urządzeniem przydatnym w wędrowaniu i należy z niego umiejętnie korzystać.” [WYWIAD]

Sylwia Trojanowska. Optymistka, pasjonatka pozytywnego myślenia i cieszenia się każdą chwilą. Wielbicielka podróży dalekich i tych całkiem bliskich. Uwielbia góry, obcowanie z przyrodą, muzykę filmową i dobrą herbatę (w dużych ilościach!). Kiedy nie pisze, spełnia się jako trener biznesu i coach. Odkrywamy tajemnicę, o których nikt już nie pamięta: “Sekrety i kłamstwa” to mieszanka emocji, uśmiechu i wzruszeń zapisanych
w pożółkłym rodzinnym albumie.

Magdalena po latach wraca do rodzinnego domu, żeby pogodzić się z
najważniejszą osobą jej dzieciństwa – charyzmatycznym i apodyktycznym
dziadkiem. Ludwikowi zależy na tym, by ukochana wnuczka z nim
zamieszkała, lecz ona stawia warunek – chce w końcu poznać jego
skrzętnie skrywaną przeszłość. W opowieściach Ludwika losy rodziny
splotą się z burzliwą historią Szczecina z czasów drugiej wojny
światowej.

Jaką tajemnicę chronił przed światem? Magdalena, wędrując po
śladach z przeszłości, odwiedza miejsca znane z młodości i na nowo
buduje relacje z dawnymi sąsiadami. Czy w rodzinnym mieście czeka na nią
również miłość ?

“Sylwia Trojanowska kusi tajemnicą i intryguje przeszłością bohaterów. Gorąco polecam !” (Anna Sakowicz)

Zainteresowała Ciebie któraś propozycja ? Chcesz spróbować przetrwać w podmiejskim buszu ? A może chcesz poznać jakie tajemnice chroni się przed światem ?

KONKURS !!!

Mamy dla WAS owe książki 🙂

Wystarczy napisać NAM imię i nazwisko autorki książki którą chcielibyście wygrać 🙂

Na wiadomości od WAS czekamy do soboty, 24 listopada br. Swoje odpowiedzi wpisujcie w komentarzach pod tekstem, na facebooku, google+ lub twitterze – jesteśmy prawie wszędzie 🙂 a także na adres e-mail: kontakt@naszsrem.pl, grupie Nasz Śrem i fan page Śremska Grupa Fotograficzna.

Wygrywają następujące osoby:

(osoby, które wygrały zgodziły się na publikacje poniższych zdjęć)

Za książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona: http://czwartastrona.pl

Magda Bloch “A Adi powiedział… Jak przetrwać w podmiejskim buszu”http://www.wydawnictwopoznanskie.com/PL-H14/ksiazki/535/a-adi-powiedzial-jak-przetrwac-w-podmiejskim-buszu.html

Sylwia Trojanowska “Sekrety i kłamstwa”: http://czwartastrona.pl/ksiazki/sekrety-i-klamstwa/

Regulamin konkursów regulamin_konkursow_ksiazkowych_naszsrem

Organizator konkursu informuje, że dane osobowe Uczestników przekazane Organizatorowi będą przetwarzane w szczególności celem:

  1. realizacji konkursu,
  2. wyłonienia zwycięzców konkursu,
  3. wydania nagród,
  4. kontaktu ze zwycięzcami konkursu, celem powiadomienia ich o wygranej.

Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych (Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm.)

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.