Kryminalni ze Śremu zatrzymali 29-letniego włamywacza

Kryminalni ze Śremu zatrzymali 29-letniego włamywacza, który włamał się do domu w budowie i ukradł elektronarzędzia o wartości ponad 2 000 złotych. Skradzione mienie wróciło do pokrzywdzonych, a amator cudzej własności trafił do policyjnego aresztu celem przeprowadzenia wobec niego postępowania w trybie przyspieszonym, które już znalazło swój finał w sądzie.
14 listopada br., około godz. 07.20, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że w Śremie ktoś włamał się do domu w budowie i ukradł elektronarzędzia o łącznej wartości 2 100 złotych.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego, którzy współpracując z pokrzywdzonymi wpadli na trop włamywacza. Okazał się nim 29-letni obywatel Ukrainy, który w ciągu dnia pomagał podczas budowy domu, a wieczorem do niego się włamał.

W czwartek, 15 listopada, mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu celem przeprowadzenia wobec niego postępowania w trybie przyspieszonym.

Elektronarzędzia, które amator cudzej własności sprzedał za 500 złotych w lombardzie, wróciły do pokrzywdzonych.

Dziś, 29-letni włamywacz usłyszał zarzut dokonania kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał, został przesłuchany i trafił do sądu. Sędzia orzekł wobec niego karę 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata, 1 000 złotych grzywny oraz przepadek na rzecz Skarbu Państwa 500 złotych, które uzyskał w wyniku przestępstwa.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.