Kabina prysznicowa – jaka powinna być?

Przeprowadzasz właśnie remont łazienki i stoisz przed wyborem kabiny prysznicowej? Wbrew pozorom nie jest to łatwy wybór. Na to, jaką kabinę wybrać, wpływa wiele czynników. Na co zwrócić uwagę?

Brodzik
Kabiny prysznicowe mają jedną podstawową zaletę – zajmują mało miejsca. Dlatego często wybierane są zwłaszcza do łazienek o małym metrażu. Na rynku armatury łazienkowej jest jednak wiele opcji, które wpływają na komfort użytkowania. Do wyboru mamy prysznic z brodzikiem lub bez.


Kabina prysznicowa z brodzikiem
To bardzo popularne rozwiązanie. Możemy wybrać brodzik z niskim lub wysokim progiem. Ten pierwszy idealnie sprawdzi się dla osób starszych, którym łatwiej będzie wejść pod prysznic. Głęboki brodzik jednak jest dobrym rozwiązaniem, jeśli mamy małe dzieci, a nie posiadamy wanny – możemy napełnić brodzik wodą jak małą wanienkę i w ten sposób zapewnić dziecku atrakcje przy kąpieli. Narożny, półokrągły brodzik sprawdzi się idealnie w bardzo małej łazience, w której jest naprawdę mało miejsca. Popularnym wymiarem jest 90 x 90 cm.


Prysznic walk-in
To bardzo modny prysznic, który idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz. Cechą charakterystyczną jest to, że taki prysznic nie ma tradycyjnego brodzika, odpływ wody zrobiony jest w podłodze. Najczęściej usytuowany jest w roku łazienki.  Ściany takiego prysznica są zazwyczaj z przeźroczystego szkła i albo jest zabudowany ze wszystkich stron, albo posiada tylko jedną ścianę i nie ma drzwi. Prysznic walk-in jest bardzo uniwersalny, nie rzuca się w oczy i idealnie wkomponowuje się w wystrój łazienki.


Natryskowa czy wielofunkcyjna?
Wybierając kabinę prysznicową należy się zastanowić, czy chcemy tylko prysznic, czy dodatkowe urządzenia. Jeśli chcemy brać tylko szybki prysznic, kabina natryskowa w zupełności wystarczy. Gdy zależy nam na masażu biczami wodnymi, warto wybrać kabinę wielofunkcyjną. Takie modele mają szeroki wybór w rodzaju strumienia wody, która może płynąc różnymi źródłami. Niektóre modele mają nawet wbudowane głośniki, dzięki czemu możemy słychać muzyki w trakcie brania prysznica.


Rodzaj kabiny
Sama kabina może być wykonana z różnych tworzyw. Szklana kabina wykonana jest ze szkła hartowanego o różnej grubości. Takie szkło powinno być odporne na zarysowania. Wbrew pozorom jest bezpieczna – w przypadku rozbicia szkło rozsypie się na drobne kawałki, które nie mają ostrych krawędzi. Osoba, która akurat bierze prysznic, nie pokaleczy się. Kabina ze szkła barwionego może być dodatkowo zdobiona różnymi wzorami. Minusem takiej kabiny jest trudność w czyszczeniu – kamień osadza się na chropowatej powierzchni, którą trudno doczyścić. Na rynku są również dostępne kabiny z tworzywa sztucznego – to najtańsza opcja, ale najłatwiej ulega uszkodzeniom i zarysowaniom.


Komfort
Łazienka powinna być komfortowa w sprzątaniu. Jeśli wybierzesz kabinę o chropowatej powierzchni, jej sprzątanie będzie wymagało więcej czasu niż kabina wykonana ze szkła. To, jaką kabinę wybierzesz, zależy również od jej ceny. Grube szkło hartowane, wielofunkcyjny natrysk czy wielka deszczownica mogą być drogie, choć na pewno prezentują się wspaniale. Jeśli remont łazienki przekroczył zakładane wydatki, warto sprawdzić ofertę pożyczki przez Internet. Takie rozwiązanie może pomóc dokończyć remont. Pożyczki przez Internet często mogą być spłacane w ratach, dzięki czemu można odpowiednio zaplanować spłatę w budżecie, dowiedz się więcej o tym rozwiązaniu. Pamiętaj jednak, że terminowe uregulowanie należności jest ważne, dlatego należy dokładnie przeanalizować, czy pożyczki przez Internet nie będą zbyt dużym obciążeniem.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.