Śremska Wieża powraca po trzech latach przerwy

Po trzech latach przerwy spowodowanej remontem basenu w Śremie, w sobotę 27 października 2018 r. o godz. 10:00 na śremskiej pływalni odbędą się VIII Ogólnopolskie Zawody Pływackie „Śremska Wieża Powstańcom Wielkopolskim”.

W dniu 9 maja 2015 roku na śremskiej pływalni odbyły się ostatnie, VII Ogólnopolskie Zawody Pływackie „Śremska Wieża”. Uczestniczyło w nich 327 zawodników z 28 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Pływackim. Śremska ekipa zdobyła łącznie 21 medali indywidualnych oraz jeden sztafetowy. W najbliższą sobotę, impreza po trzech latach przerwy ponownie powróci na śremski basen.

 

W zawodach wystąpią zawodnicy w kategoriach wiekowych: 2004, 2005, 2006, 2007,2008-2009. 250 zawodników będzie rywalizować w trzech konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie (sztafeta składa się z ośmiu zawodników jednego klubu – czterech dziewcząt i czterech chłopców startujących na przemian rozpoczynając od dziewczyny).

Pierwszą konkurencją naszych zawodów będzie sztafeta 8 x 50m stylem dowolnym. Jej celem jest upamiętnienie dnia 30 grudnia 1918 roku, kiedy to na naszej Wieży zawisła flaga powstańcza z charakterystycznym, śremski orłem. Poniżej przedstawiamy statuetki, które przypadną w udziale trzem najlepszym sztafetom.

Zawody cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Organizatorzy musieli ograniczyć ilość chętnych do maksymalnej założonej liczby zawodników, tj. 350, reprezentujących barwy 16-tu klubów pływackich.

Przypominamy najważniejsze punkty harmonogramu:

  • godz. 8.45 odprawa techniczna
  • godz. 9.00-9.45. rozgrzewka
  • godz. 10.00 uroczyste otwarcie zawodów.

Zawody organizowane są przez Klub Sportowy Wodnik oraz Śremski Sport, Muzeum Śremskie oraz Urząd Miejski, a także współfinansowane przez gminę Śrem.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.