42 medale Wodnika i doskonała organizacja Śremskiej Wieży

Łącznie 42 medale zdobyli zawodnicy Wodnika Śrem podczas zakończonych wczoraj zawodów pływackich Śremska Wieża. W prestiżowej konkurencji, czyli sztafecie 8x50m stylem dowolnym zdobyli złoty medal. Sztafeta płynęła dla upamiętnienia śremskich Powstańców Wielkopolskich, którzy zawiesili flagę z orłem w dniu 30 grudnia 1918 na Wieży Ciśnień w Śremie.
Podczas zawodów nie obyło się bez emocji oraz wzruszających momentów. Z całą pewnością wszyscy na długo zapamiętają kolejne już zakończone sukcesem zawody Śremskiej Wieży.

 

Podczas zawodów gościem sportowym był Mistrz Świata osób Niesłyszących w konkurencji 200 m stylem motylkowym, Konrad Powroźnik. Przez wiele lat reprezentował klub Krotosz Krotoszyn i wraz z nim wiele lat przyjeżdżał na cykliczne zawody Grand Prix Śremu. Rywalizował na równi ze śremskimi zawodnikami.

Na uroczystym rozpoczęciu zawodów odczytał podziękowania dla Wodnika Śrem oraz dla prezes Wodnika, Jagody Śliwińskiej:

Uwielbiam imię Jagoda, bo mam siostrę Jagode. Bardzo dziękuję za zaproszenie do miejsca które mam głęboko w sercu. Przez kilka lat zawody Grand Prix były dla mnie jedynymi podczas których mogłem sprawdzać swoje umiejętności pływackie. Dla mnie ważne zawsze było to, że tutaj ludzie, trenerzy, zawodnicy, sędziowie mnie zaakceptowali, zawsze przyjmowali mnie nieslyszacego jako wartościowego pływaka i człowieka dlatego mam do tej pływalni i ludzi wielki szacunek. Pani Jagoda zawsze z wielkim sercem mnie tu przyjmowała. Dlatego chcę bardzo padziekowac ponieważ gdyby nie pani i tego co pani tworzy, jak wspaniale poświęca się pracy, ja nie byłbym w tym miejscu w którym jestem. Każdy wyścig tutaj był dla mnie zwycięstwem, to tu uwierzyłem, że niesłyszący może być dobrym pływakiem. Bo wy uwierzyliscie we mnie. Moim młodszym koleżankom i kolegom życzę wytrwałości i dużej odwagi w spełnianiu marzeń

To tylko wybrane opinie o Śremskiej Wieży:

Sobotnia przyjemność bycia na Ogólnopolskich zawodach pływackich „ Śremska Wieża Powstańcom Wielkopolskim”. Wspaniały basen i wspaniali ludzie. Jako gość specjalny towarzyszyłem młodym pływakom w kształtowaniu swoich umiejętności pływackich. Było dużo zabawy, radości i uśmiechu. Dziękuje Pani Jagoda Śliwińska za bardzo miłe przyjęcie☺️🏊‍♂️🥇🥈🥉

 

Zdjęcie główne dzięki uprzejmości Klubu Sportowego Wodnik Śrem.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.