Okolicznościowa ławeczka na promenadzie w Śremie z okazji “50 lat Odlewni Żeliwa Śrem 1968-2018” [ZDJĘCIA Szymon Mądry]

0
Okolicznościowa ławeczka na promenadzie w Śremie z okazji "50 lat Odlewni Żeliwa Śrem 1968-2018" (foto. Szymon Mądry www.szymonmadry.pl)

W sobotę, 8 września br. o godzi. 15:00 nastąpiło oficjalne oddanie w ręce mieszkańców ławeczki z okazji “50 lat Odlewni Żeliwa Śrem 1968-2018”.

Promenada nadwarciańska w Śremie staje się miejscem gdzie podczas spacerów można spotkać osoby związane z miastem. To właśnie w tym miejscu stanęła okolicznościowa ławeczka zaprojektowana przez Michała Bajsarowicza, którą z zarządem Odlewni (prezesem Łukaszem Petrusem i wiceprezesem Andrzejem Bulanowskim) odsłaniali przedstawiciele śremskiego samorządu.

Na uroczystość przybyli: Burmistrz Śremu – Adam Lewandowski, Starosta
Śremski – Zenon Jahns, Przewodnicząca Rady Miejskiej – Katarzyna
Sarnowska, Przewodniczący Rady Powiatu – Piotr Ruta.

“Zastanawialiśmy się długo w jaki sposób uczcić jubileusz 50-lecia Odlewni. Ostatecznie podjęliśmy decyzję o ustawieniu na Promenadzie Nadwarciańskiej pamiątkowej ławeczki wykonanej w naszym zakładzie. Chcemy, aby ta ławeczka wpisała się w pejzaż Śremu, tak samo jak Odlewnia, i by służyła wszystkim mieszkańcom miasta.” – powiedział Łukasz Petrus, prezes zarządu OŻ ŚREM

foto. Szymon Mądry www.szymonmadry.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.