Pysząca walczy z plagą insektów: 16 sierpnia dezynsekcja

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Pysząca walczy z plagą insektów: 16 sierpnia dezynsekcja
Pysząca walczy z plagą insektów: 16 sierpnia dezynsekcja

Mieszkańcy Pyszącej walczą z plagą insektów. W dniu 16 sierpnia o godzinie 14:00 przeprowadzona zostanie dezynsekcja posesji zaatakowanych przez prusaki w rejonie ulic: Wierzbowej, Ceglanej, Parkowej, Konwaliowej, Długiej do ul. Konwaliowej.

Mieszkańcy proszeni są o usunięcie zbędnych przedmiotów z terenu posesji (drobny sprzęt, zabawki, pranie itp.). Jeśli ktoś nie wyraża zgody na prowadzenie dezynsekcji w rejonie jego posesji, proszony jest o złożenie u sołtysa stosownych oświadczeń.

Dezynsekcja zostanie powtórzona po upływie 14 dni. W przypadku wystąpienia opadów atmosferycznych lub silnego wiatru, planowany termin dezynsekcji ulegnie zmianie.

W dniach 10.08.2018 r. oraz 13.08.2018 r. w godz. od 16.00 do 18.00 w świetlicy wiejskiej w Pyszącej będzie możliwość bezpłatnego odbioru preparatu żelowego do zwalczania prusaków wewnątrz budynków i pomieszczeń gospodarskich do zastosowania w celu uzupełnienia dezynsekcji prowadzonej przez gminę na zewnątrz. W trakcie wydawania preparatu będzie udzielany instruktaż jego stosowania.

Przypomnijmy, że 24 kwietnia właśnie w Pyszącej miał miejsce ogromny pożar wysypiska odpadów. Pytanie, czy trochę nie za późno na zwalczanie prusaków w tej okolicy. Przecież insekty bardzo szybko się rozprzestrzeniają.

https://naszsrem.pl/pozar-smieci-w-pyszacej-nie-takiej-reakcji-sremskiego-urzedu-miasta-sie-spodziewalem/

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera