Marcin Horała i Witold Czarnecki spotkali się z mieszkańcami Śremu

W niedzielę 1 lipca posłowie Prawa i Sprawiedliwości Marcin Horała i Witold Czarnecki spotkali się z mieszkańcami Śremu. Spotkanie prowadził Pełnomocnik Powiatowy śremskiego PiS Robert Piątek. Była to kolejna wizyta posłów PIS w ramach cyklicznych spotkań “Polska jest jedna”.

Podczas dyskusji poruszono tematy dotyczące min. wyłudzeń podatków VAT, Piątki Morawieckiego oraz temat gorący dotyczący pożarów wysypisk śmieci. Poseł Marcin Horała – kandydat PiS na Prezydenta Gdyni stwierdził, że podczas ostatnich lat skarb Państwa mógł utracić ponad 250 mld. złotych.

Marcin Horała ma stanąć na czele komisji, która wskaże osoby odpowiedzialne za te nadużycia. Omówił również szczegółowo założenia Piątki Premiera Morawieckiego. Przekazał, że rządzący min. obniżą podatek CIT do 9 %, obniżą składki ZUS dla najmniej zarabiających przedsiębiorców oraz zapoznał wszystkich z projektami socjalnymi tj. Dostępność Plus, czy 300 zł na wyprawki szkolne dla każdego dziecka rozpoczynającego rok szkolny.

Uczestnicy spotkania pytali między innymi o sprawy lokalne np. o działanie rządu w walce z mafią śmieciową ponieważ to właśnie ją podejrzewają o podpalenie wysypisk śmieci w Pyszącej i innych miejscach naszego kraju. Poseł Marcin Horała wyjaśnił, że Sejm pracuje nad ustawą, która zwiększy finansowanie i da większe kompetencje służbą zajmującym się ochroną środowiska. Przekazał, że wysypiska będą monitorowane, a inspektorzy będą mogli je kontrolować o każdej porze dnia i nocy. Spotkanie było dobrą okazją do wysłuchania opinii mieszkańców naszej Gminy na temat bieżącej polityki rządu Premiera Morawieckiego.

https://naszsrem.pl/pozar-wysypiska-odpadow-sanbud-w-pyszacej-jest-komunikat-gczk/

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.