Zwycięstwo żeńskiej drużyny Warty Śrem nad Sokołem Pniewy

W minioną niedzielę, tj. 29 kwietnia br. żeńska drużyna Warty Śrem rozegrała mecz 13 kolejki piłkarskiej trzeciej ligi. Zawodniczki Warty Śrem pokonały rywalki z Sokoła Pniewy 4:2. Był to więc efektowny rewanż, gdyż w rundzie jesiennej niefortunnie zremisowały u siebie 3:3.

Zwycięstwo żeńskiej drużyny Warty Śrem nad Sokołem Pniewy
Zwycięstwo żeńskiej drużyny Warty Śrem nad Sokołem Pniewy

Pierwsza połowa to zbieg braku szczęścia i niewykorzystanych okazji. Od utraty bramki ratowały gospodynie poprzeczki, słupki i dobrze ustawiona bramkarka. Zawodniczki Sokoła wykorzystały jednak dwie sprzyjające okazje do zdobycia bramek i w 35 i 37 min., w odstępie dwóch minut doprowadziły do wyniku 2:0. Z taką przewagą schodziły na przerwę.

Zwycięstwo żeńskiej drużyny Warty Śrem nad Sokołem Pniewy
Zwycięstwo żeńskiej drużyny Warty Śrem nad Sokołem Pniewy

W przerwie, po wskazówkach trenerów, Marty Kosińskiej i Kamila Chowańskiego oraz roszady w ustawieniu obraz gry zmienił się diametralnie. Dziewczyny pokazały wolę walki, umiejętności gry zespołowej i w 54 min. Wiktoria Kostuj zdobywa bramkę kontaktową na 2:1. Przewaga naszej drużyny zaczęła być coraz bardziej widoczna.

Zwycięstwo żeńskiej drużyny Warty Śrem nad Sokołem Pniewy
Zwycięstwo żeńskiej drużyny Warty Śrem nad Sokołem Pniewy

W 72 minucie Katarzyna Mądra zdobywa wyrównującą bramkę i mamy już remis 2:2. „Ataki szły na bramkę” Sokoła „jeden za drugim” i trzy minuty później (75 minuta) Wiktoria Kostuj po raz drugi w tym meczu strzela gola. Prowadzimy już 3:2. Czwartą bramkę dla Warty strzeliła Katarzyna Mądra.

Mecz w dobrym wykonaniu naszej drużyny. Przegrywając po pierwszej połowie 0:2, dziewczyny zmobilizowały się i druga połowa w wykonaniu naszych zawodniczek była fantastyczna.

Zwycięstwo żeńskiej drużyny Warty Śrem nad Sokołem Pniewy
Zwycięstwo żeńskiej drużyny Warty Śrem nad Sokołem Pniewy

Kolejne spotkanie rozegramy przed własną publicznością z trudnym rywalem, bo aktualnym liderem tej grupy Polonią II Poznań. 6 maja 2018 r. o godz. 12.00 na boisku w Parku Miejskim, na które serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców.

Warta Śrem: K. Skrzypczak, K. Mądra, O. Klaczyńska, D. Drzewiecka, R. Jańćzak (70 M. Matecka), A. Łuczak (72 K. Kajetańczyk), A. Skrzypek, E. Karbowska, K. Zdziechowska, W. Kostuj, A. Tomaszewska

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.