W zawodzie stewardessy

W zawodzie stewardessy

Chociaż ten zawód kojarzy nam się przede wszystkim z kobietami, nie należy zapominać, że w liniach lotniczych zatrudniani są także mężczyźni. To praca z pewnością trudna, wymagająca od nas ciągłego bycia poza domem, z dala od naszych bliskich. Ofert takiej pracy raczej nie znajdziemy na portalu Pracuj.pl, proces rekrutacji jest długi i złożony, a wymagania – ściśle określone.

Stewardessa? Kto to?

To kobieta, która pracuje dla określonych linii lotniczych i na pokładzie samolotów zajmuje się obsługą pasażerów. Jej zadaniem jest zapewnianie komfortu i bezpieczeństwa podróży oraz proponowanie posiłków.

Jaka powinna być idealna kandydatka na takie stanowisko?

Kobieta powinna wzbudzać zaufanie, posiadać nienaganną aparycję oraz być osobą otwartą i komunikatywną, lubiącą kontakt z ludźmi i przebywanie w ich towarzystwie. Ponadto, od kandydatki wymaga się odporności na stres, pewności siebie oraz umiejętności podejmowania szybkich i kluczowych decyzji. Ważne jest także poczucie odpowiedzialności, dokładności i zaangażowania w powierzone zadania. W tym zawodzie liczy się prezencja, dlatego, niestety, nie każda z pań ma możliwość ubiegania się o takie stanowisko. Jeśli chodzi o prezencję – istnieją specjalne wytyczne, których bardzo się przestrzega.

Jak stać się stewardessą?

Zazwyczaj od kandydatów oczekuje się wykształcenia przynajmniej średniego, bardzo rzadko zaś wymagane jest wykształcenie kierunkowe, chociaż należy pamiętać, że istnieje wiele szkół policealnych, które taki kierunek posiadają w swojej ofercie i przygotowują osoby do tego zawodu. Najczęściej poszukuje się osób młodych, dlatego też należy mieć na uwadze fakt, że takiego zawodu nie będzie się wykonywało aż do emerytury. Powszechnie przyjmuje się, że granicą wiekową, do której przyjmowani są kandydaci to 30 r. ż. Zostanie stewardessą wiąże się ze spełnieniem oczekiwań pracodawcy. Pierwszą z nich jest odpowiedni wzrost, który powinien znajdować się w przedziale 160 – 170 cm. Ponadto, wymaga się znajomości co najmniej dwóch języków w stopniu zaawansowanym, braku lęku wysokości, dobrego stanu zdrowia, paszportu oraz zaświadczenia o niekaralności.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.