Remis z Międzychodem i kolejne punkty piłkarek Warty Śrem

Piłkarki Warty Śrem zdobyły kolejne punkty w III lidze. Śremianki zremisowały w Międzychodzie z tamtejszą Wartą 2:2. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobyła Wiktoria Kostuj. Warto zaznaczyć, iż obydwa zespoły spotkały się kilka miesięcy temu w Śremie, gdzie rywalki pewnie pokonały nasze dziewczyny aż 5:1. Widać w naszym zespole progres.

Na mecz do Międzychodu wyjeżdżaliśmy w lekko osłabionym składzie. Bez Katarzyny Mądrej, Dominiki Drzewieckiej, Anny Tomaszewskiej i kilku kontuzjowanych zawodniczek, ale zastępczynie stanęły na wysokości zadania.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki na boisku, gdzie ataki przeprowadzane były tak z jednej jak i drugiej strony. Trochę lepsze były zawodniczki Międzychodu, które w 15 min. wykorzystały niezdecydowanie naszej obrony i w sytuacji sam na sam z naszą bramkarką Kingą Skrzypczak zdobywają bramkę na 1:0. Wiktoria Kostuj dwie minuty później, po indywidualnej akcji, zdobywa wyrównującą bramkę i mamy remis 1:1. Takim rezultatem kończy się pierwsza połowa przy wyrównanej grze obu drużyn.

Druga polowa nie zmienia oblicza gry i gra toczy się w środkowej strefie boiska z rzadkimi “wypadami” obu drużyn pod bramkę swoich przeciwniczek. Gra była chwilami ostra, szczególnie ze strony Międzychodu. W 59 min. po kolejnym ataku na Romę Jańczak, trenerka Marta Kosińska była zmuszona zmienić ją na Kingę Kajetańczyk.

Niestety, tak samo jak w pierwszej tak i w drugiej połowie bramkę, po egzekwowanym rzucie rożnym, w 63 minucie, przeciwniczki podwyższają swój dorobek bramkowy. Nasze dziewczęta jednak nie odpuszczały i ponownie Wiktoria Kostuj, w 75 minucie, po indywidualnej akcji, wpisuje się na listę strzelców. Jest 2:2.

W 77 minucie kolejna zmiana w naszej drużynie, gdzie za Otylię Kabat wchodzi na swój pierwszy debiut Aleksandra Łuczak, pokazując przez ten krótki okres gry, że również może zagrozić bramce przeciwniczek.

Mecz uważam za bardzo udany, a rezultat był dla obu drużyn najbardziej zasłużonym wynikiem tego meczu. Następny mecz zagramy na własnym terenie, na boisku w Parku Miejskim, z piątą drużyną w tabeli Zjednoczonymi Kaczory, na który serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców piłki nożnej.

Marian Michalak

WARTA Śrem: K. Skrzypczak, A. Klaczyńska, M. Sicyńska, R. Jańczak (59 K. Kajetańczyk), A. Skrzypek, E. Karbowska, O. Kabat (77 A. Łuczak), K.Zdziechowska, A. Dryer, W. Kostuj, O. Kiezik