HR – owiec – kto to taki?

Nazwa może brzmieć obco, ale to osoba pracująca w dziale Human Resources. Zajmuje się kierowaniem kariery pracowników oraz zarządzaniem zasobami ludzkimi. Tak naprawdę praca dla takiej osoby znajdzie się niemal w każdej firmie. HR – owiec może również samodzielnie wykonywać zlecenia dla różnych firm oraz założyć własna działalność.

Czym on się właściwie zajmuje?

Termin ‘zasoby ludzkie’ jest bardzo szeroko rozumiany. Kojarzy się głównie z przeprowadzaniem rekrutacji, ale warto pamiętać, że nie tylko. Osoba na takim stanowisku oprócz przeprowadzania rekrutacji zajmuje się także sprawami administracyjnymi, kadrowo – płacowymi, harmonogramem urlopów. Dba również o pozytywne relacje między pracownikami, motywuje ich do osiągania coraz lepszych wyników. Osoby zajmujące takie stanowisko pomagają też w doborze benefitów i dopasowywaniu ich do potrzeb określonych pracowników. Do kompetencji HR – owca należy również zwalnianie pracowników, którzy nie stosują się do ustalonych zasad oraz zaniedbują swoje obowiązki. Ze względu na posiadane umiejętności, osoby będące na tym stanowisku potrafią przeprowadzić proces zwalniania w taki sposób, aby były pracownik nie czuł się potraktowany niesprawiedliwie, czy też bez szacunku. HR – owiec to także szkoleniowiec, który dostrzega, jakie umiejętności u pracowników wymagają poprawy, kto z nich powinien udać się na szkolenie, jak powinny one zostać zorganizowane, przeprowadzone i dla kogo przeznaczone. Do osób na tym stanowisku należy także rozwiązywanie problemów, które pojawiają się w zespole, a mogą negatywnie wpłynąć na pracę całej firmy. Innym zadaniem jest dbanie o prawidłową komunikację i przepływ informacji, nie tylko między pracownikami, ale też osobami zarządzającymi.

Jakie cechy powinna wykazywać osoba pracująca w HR?

Ważną cechą jest otwartość i wiarygodność. HR – owiec to taka osoba, która działa dla dobra i korzyści pracowników, a oni muszą to odczuć. Kluczową cechą jest spostrzegawczość, umiejętność łagodzenia sytuacji problemowych i eliminowanie ich. Dobrze, kiedy HR – owiec odznacza się kreatywnością, jest zorganizowany i potrafi rozmawiać z ludźmi.

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.