Droga do pracy – dowiedz się, jak pożytecznie ją wykorzystać

Droga do pracy – dowiedz się, jak pożytecznie ją wykorzystać
Droga do pracy – dowiedz się, jak pożytecznie ją wykorzystać
Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Stoisz w korku w miejskim autobusie, twoja droga do pracy wydłuża się w nieskończoność. Nie marnuj tego czasu! W naszym artykule podpowiemy ci, w jaki sposób możesz efektywnie go spożytkować i nie czuć, że jest zmarnowany.

Czytaj!

Wiele z nas tworzy sobie listy książek do przeczytania i ciągle obiecuje, że już niedługo się za nie weźmie. Droga do pracy to idealny moment na nadrabianie lektury. Pamiętaj, że zamiast nosić ciężką książkę – możesz zgrać je sobie na czytnik, który zajmie mniej miejsca i jest poręczniejszy. Weź pod uwagę fakt, że w tym czasie możesz czytać także literaturę branżową, na którą nie masz czasu w domu. Czytaj gazety, artykuły. Postaraj się jak najpełniej wykorzystać swój czas dojazdu do pracy na poszerzanie wiedzy, która z pewnością okaże się niezbędna w pracy. Jeżeli jesteś kierowcą – nic straconego. Możesz korzystać z audiobooków.

Załatwianie bieżących spraw

Stojąc w korku możesz bez większego problemu odpisać na wszystkie maile zalegające w twojej skrzynce, umówić dziecko do dentysty, zapłacić rachunki przez telefon oraz przeglądać najnowsze oferty pracy.

Nauka

Droga do pracy może okazać się idealnym miejscem do nauki. Możesz nie tylko poszerzać swoją wiedzę branżową, ale także korzystać z aplikacji ułatwiających skuteczną naukę języka obcego. Możesz rozwiązywać testy, uczyć się za pomocą fiszek, czytać książki w języku obcym oraz słuchać podcastów, które nie tylko czegoś cię nauczą, ale też zrelaksują.

Zaplanuj swój dzień

Jeżeli należysz do osób, które cenią sobie odpowiednią organizację pracy – zaplanuj swój dzień. Zapisz, co musisz dzisiaj zrobić, zrób listę zakupów na obiad, żebyś niepotrzebnie nie traciła czasu w sklepie. To z pewnością pozwoli ci uniknąć chaosu w ciągu dnia.

Zrelaksuj się

Pamiętajmy, że w czasie spędzonym na dojazdach możemy się również zrelaksować. Posłuchaj ulubionej muzyki, pograj w grę, obejrzyj serial. Pamiętaj, aby wszystkie te czynności wykonywać przy użyciu słuchawek. Innym rozwiązaniem może być też krótka drzemka.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.