Zespoły UKS Śrem wykluczone z rozgrywek o Puchar Tymbarku

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Zespoły UKS Śrem zostały zdyskwalifikowane z rozgrywek o Puchar Tymbarku ze względu na niespełnienie przepisów w regulaminie rozgrywek. Awansowały zespoły, które zajęły drugie miejsca w rozgrywkach. tj. Warta Śrem 2011 w kategorii U8. SP 6 Warta Śrem w kategorii U10 oraz Pogoń Książ Wlkp w kategorii U12.

Termin dostarczenia wymaganych dokumentów przez UKS Śrem został przesunięty z października 2017 (początek powiatowych eliminacji) na koniec lutego 2018, co zostało w zeszłym roku bardzo dobrze przyjęte przez śremski klub (stanowisko UKS Śrem tutaj: Oświadczenie UKS Śrem w sprawie decyzji PZPN. Pomimo tego nie udało się dopełnić wszelkich formalności.

Protest przeciwko UKS Śrem

Wszystko zaczęło się pod koniec października, kiedy odbywały się w Śremie powiatowe eliminacje turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Zawody wygrali piłkarze UKS Śrem i teoretycznie tutaj powinniśmy zakończyć nasz artykuł dodając, że wszystko odbyło się w przyjaznej, sportowej atmosferze. Niestety tak nie było. Atmosfera była daleka od przyjaznej, dorosłym puszczały nerwy, a w zawodach brały udział dzieci, które teoretycznie nie powinny. Wśród trenerów pojawiły się wzajemne groźby oraz oskarżenia.

Do organizatorów (PZPN) wpłynął protest napisany przez Jędrzeja Drobińskiego – sekretarza klubu Orkan Manieczki skierowany przeciwko UKS Śrem.

https://naszsrem.pl/jedrzej-drobinski-przepisy-sa-jasne-i-czytelne-przestrzegajmy-ich/

UKS Śrem, czyli nie Uczniowski Klub Sportowy

Problemem okazał się status UKS Śrem. W rozgrywkach “Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zgodnie z regulaminem mogą grać Szkoły Podstawowe, Uczniowskie Kluby Sportowe, Akademie Młodych Orłów PZPN oraz Kluby Sportowe. Protest został zgłoszony ze względu na to, że w drużynie UKS Śrem występowali zawodnicy (co zostało sprawdzone w czasie turnieju), którzy są potwierdzeni w systemie Extranet i mogą wystąpić w lidze WZPN. Regulamin jasno mówi, że tacy zawodnicy mogą wystąpić w tych rozgrywkach tylko w trzech przypadkach: jeśli grają w drużynie Szkoły Podstawowej, Uczniowskiego Klubu Sportowego lub Akademii Młodych Orłów PZPN.  Jak się okazało UKS Śrem nie spełnia tych kryteriów, gdyż… nie jest Uczniowskim Klubem Sportowym, a Stowarzyszeniem UKS Śrem.

Sytuacja jest bardzo ciekawa i zarazem kontrowersyjna, gdyż organizator turnieju, Polski Związek Piłki Nożnej początkowo dopuścił UKS Śrem do zawodów. Całość niestety pozostawia wielki cień na całej imprezie. W turnieju grały dzieci, które nie powinny, nie dając szansy dzieciom, które przepisowo w niej wystąpiły.

Jedna odpowiedź

  1. Tak się kończy oszustwo. Gdzie są obrońcy kłamliwej idei? Co z oszukanymi dziećmi? Wszystko po to aby mieć wynik. W mailach wysyłanych do rodziców pokazujecie co dla was jest ważne. Wynik!!! słabsi się nie liczą i trzeba ich zamienić, a wystarczy lepiej szkolić całość a nie wynikowców.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: