Śremscy policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni

Śremscy policjanci kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni

Za nami kolejna mroźna doba. Takie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla osób bezdomnych i nietrzeźwych. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni, a także udzielają pomocy nietrzeźwym, którzy znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu.

PAMIĘTAJ! – JEDEN TWÓJ TELEFON NA NR 112 LUB 997 MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!

Synoptycy zapowiadają, że aura zdecydowani zmieni się w najbliższy weekend. W sobotę ma być już cieplej, a w niedzielę można się spodziewać nawet kilku stopni powyżej zera.

Na razie jednak jest bardzo zimno i choć o tej porze roku nie powinno nas to dziwić, to już odzwyczailiśmy się od tak niskich temperatur. Są one szczególnie niebezpieczne dla osób bezdomnych i tych, którzy z uwagi na ilość spożytego alkoholu zupełnie stracili kontakt z rzeczywistością i nie są w stanie o siebie zadbać.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie w toku codziennej służby kontrolują miejsca, w których mogą przebywać bezdomni. Chodzi o to, aby w razie potrzeby udzielić im niezbędnej pomocy. Także mieszkańcy powiatu śremskiego i osoby, które są na naszym terenie przejazdem, informują nas o zdarzeniach z udziałem osób nietrzeźwych, które znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Tak właśnie było w miniony poniedziałek, 26 lutego.

Najpierw, około godz. 17.15, dyżurny śremskiej Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że przy drodze relacji Chaławy – Szołdry leży nietrzeźwy mężczyzna. Skierowany na miejsce patrol faktycznie zastał leżącego na poboczu, upojonego alkoholem mężczyznę. Mundurowi doprowadzili go do miejsca zamieszkania i przekazali pod opiekę bratu.

Następnie, około godz. 19.05, dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie o tym, że na poboczu drogi, tym razem w Zaborowie, leży mężczyzna, a obok niego motorower. Okazało się, że ten mężczyzna także był nietrzeźwy i przewrócił się prowadząc motorower. W tym przypadku potrzebujący pomocy mieszkaniec powiatu śremskiego trafił do szpitala.

Cały czas liczymy na zgłoszenia od tych wszystkich osób, które zauważą, iż ktoś znajduje się w okolicznościach zagrażających życiu i zdrowiu. PAMIĘTAJ! – JEDEN TWÓJ TELEFON NA NR 112 LUB 997 MOŻE URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE!

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.