Victorinho Cup 2018: piąte miejsce śremskich piłkarek

W miniony weekend rozegrano turniej piłki kobiecej organizowany przez Wartę Śrem pn. Victorinho Cup 2018. Śremskie piłkarki niestety nie wykorzystały swojej szansy na zajęcie wysokiego miejsca w turnieju. Dwa remisy i jedna porażka sprawiły, że dziewczyny zajęły trzecie miejsce w grupie, przegrywając awans do półfinału z Międzychodem zaledwie jedną bramką. W meczu o piąte miejsce przegrały z 2-go ligową Polonią Środa Wlkp.

Drużyny rozstawione były w dwóch grupach eliminacyjnych i nasze zawodniczki trafiły do II grupy grając z Sokołem Pniewy – 0:0, Wartą Międzychód – 1:1 i Kotwicą Kórnik przegrywając z nimi 1:3, ostatecznie zdobywając 2 punkty ze stosunkiem bramkowym 2:4, a dwoma bramkami w tym turnieju podzieliły się Dominika Drzewiecka i Ania Tomaszewska, zajmując III miejsce w grupie, przegrywając awans do półfinału z Międzychodem 1 bramką. Przyszło im grać o 5 miejsce z Polonią Środa. Niestety nie sprostały zawodniczkom z II ligowej Środy i przegrały 5:0, zajmując ostatecznie 6 miejsce.

https://photos.app.goo.gl/76WyMzu8Xwqrsnjq2

Losy mogłyby potoczyć się inaczej, gdyby w pierwszym meczu z Pniewami wykorzystały dogodne sytuacje (a było ich sporo), a także bardziej ofensywnie zagrały z Międzychodem, ale urok piłki nożnej jest taki, że nigdy nie można przewidzieć co stanie się na boisku.

Ostatecznie turniej można udać za udany, który, jak powiedziała trenerka “dał odpowiedź na jakie elementy trzeba zwrócić szczególną uwagę przygotowując się do rundy rewanżowej”.

https://photos.app.goo.gl/GHqdkNqMFQE6mCAr2

W turnieju zagrały: K. Skrzypczak, A. Dryer, M. Mikołajczak, D. Drzewiecka, W. Kostuj,
A. Skrzypek, E. Karbowska, Z. Hyżyk, A. Tomaszewska. K. Mądra

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.