Karetka pogotowia w śremskim szpitalu (fot. archiwum)

Śmiertelny wypadek w Odlewni Żeliwa w Śremie

Wczoraj wieczorem doszło do tragicznego wypadku na terenie Odlewni Żeliwa w Śremie. Pracownik zakładu przygnieciony został przez element naprawianego urządzenia. Mężczyzny nie udało się uratować.

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Śremie:

Wczoraj, na terenie firmy w Śremie doszło do tragicznego w skutkach wypadku przy pracy. Pracownik zakładu został przygnieciony przez element naprawianego urządzenia. Mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń ciała. Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

8 lutego br., o godz. 20.20, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że na terenie jednej z firm w Śremie doszło do wypadku przy pracy.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci Wydziału Kryminalnego.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 51-letni mieszkaniec Śremu, będący pracownikiem firmy, dokonywał naprawy urządzenia na terenie zakładu i został przygnieciony przez element naprawianego urządzenia. Mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń ciała.

Policjanci powiadomili o zdarzeniu prokuratora i Państwową Inspekcję Pracy w Poznaniu, przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, przesłuchali świadków zdarzenia oraz zabezpieczyli niezbędną dokumentację.

Na polecenie prokuratora ciało mężczyzny przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Similar Posts

One Comment

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.