Śmiertelny wypadek w Odlewni Żeliwa w Śremie

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Karetka pogotowia w śremskim szpitalu (fot. archiwum)
Karetka pogotowia w śremskim szpitalu (fot. archiwum)

Wczoraj wieczorem doszło do tragicznego wypadku na terenie Odlewni Żeliwa w Śremie. Pracownik zakładu przygnieciony został przez element naprawianego urządzenia. Mężczyzny nie udało się uratować.

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Śremie:

Wczoraj, na terenie firmy w Śremie doszło do tragicznego w skutkach wypadku przy pracy. Pracownik zakładu został przygnieciony przez element naprawianego urządzenia. Mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń ciała. Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

8 lutego br., o godz. 20.20, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o tym, że na terenie jednej z firm w Śremie doszło do wypadku przy pracy.

Na miejsce natychmiast udali się policjanci Wydziału Kryminalnego.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 51-letni mieszkaniec Śremu, będący pracownikiem firmy, dokonywał naprawy urządzenia na terenie zakładu i został przygnieciony przez element naprawianego urządzenia. Mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń ciała.

Policjanci powiadomili o zdarzeniu prokuratora i Państwową Inspekcję Pracy w Poznaniu, przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, przesłuchali świadków zdarzenia oraz zabezpieczyli niezbędną dokumentację.

Na polecenie prokuratora ciało mężczyzny przewieziono do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu.

Obecnie wszelkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia badają policjanci Wydziału Kryminalnego prowadząc czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera