Materace – idealny wybór dla kręgosłupa

Wiele osób narzeka na bóle pleców nie mając pojęcia, że bardzo częstą przyczyną tego typu dolegliwości są niewłaściwie dobrane materace. Każda osoba spędza w łóżku średnio około jednej trzeciej swojego życia. Uświadamiając sobie, że przez tyle czasu ciało może leżeć w niewłaściwej pozycji, nagle istotne staje się, aby zadbać o to w jakie materace są wyposażone domowa łóżka. Jednym z najlepszych wyborów w tym względzie okazują się materace wysokoelastyczne.

Materace wysokoelastyczne – zalety

Materace te zostały wykonane z pianki wysokoelastycznej. Stąd ich nazwa. Charakteryzuje się ona najwyższym poziomem oferowanego podczas snu komfortu. Materace tego rodzaju, idealnie dopasowują się do budowy anatomicznej każdej osoby. Oznacza to, że po nocy spędzonej na takim materacu nie powinno odczuwać się się jakiegokolwiek odrętwienia kończyn, bólu pleców lub karku. W naturalny sposób wpływa to pozytywnie na jakość snu i nocnego wypoczynku.

Materace wysokoelastyczne są niezwykle sprężyste i względnie twarde, jednocześnie zachowując dużą elastyczność. W tym względzie posiadają o 40% lepsze parametry niż typowe materace piankowe. W ich konstrukcji wykorzystuje się dodatkowe warstwy wykonane z wysokiej jakości materiałów jak np. owcza wełna, pianki lateksowe oraz pianki termoelastyczne. Dodatkowo charakteryzuje je bardzo korzystna dla kręgosłupa elastyczność punktowa. Dzięki temu, wykonane w tej technologii materace, pomimo oferowanej przez nie dużej wygody, utrzymują jednocześnie ciało w stabilnej i prawidłowej pozycji. Oznacza to, że materace korzystnie wpływają na układ kostny oraz mięśnie. W kwestii wygody, posiadają wszelkie atuty materacy kieszeniowych.

Wytrzymałe materace na długie lata

Dzięki wykorzystaniu do budowy materacy wysokiej jakości elementów, materace wysokoelastyczne nie ulegają z czasem niekorzystnym odkształceniom. Są w stanie przez wiele lat zachowywać pierwotną sprężystość i twardość. Ta cecha wyróżnia je na tle gorszej jakości materacy, które potrafią bardzo szybko się zużywać. Czasem odkształcenia pojawiają się nawet już w pierwszym miesiącu użytkowania. Wytrzymałość materaca jest bardzo ważna, ponieważ określa ona przez jak długi czas będzie posiadał on korzystny wpływ na stabilizację ciała podczas snu. Utrata tych właściwości może negatywnie odbić się na zdrowiu oraz obniżyć jakość snu.

Decydując się na zakup nowych materacy, warto uwzględnić okres czasu, przez jaki będą one mogły być użytkowane. Solidna konstrukcja, jaką charakteryzują się materace wysokoelastyczne sprawia, że ich zakup jest dobrą inwestycja na długie lata. W przeliczeniu na długość czasu, przez jaki będą pełnić swoją funkcję, są one bardzo ekonomicznym wyborem.

Materace dla alergików

Jak informuje przedstawiciel sklepu z materacami Sleeptime.pl – Materace wysokoelastyczne są polecane osobom cierpiącym na alergię. Nie kumulują w sobie szkodliwych alergenów oraz grzybów. Ich budowa i zastosowane materiały przeciwdziałają namnażaniu się bakterii oraz roztoczy. Ich czyszczenie jest łatwe. Materace te są przewiewne, nie gromadzą w sobie wilgoci oraz przykrych zapachów. Ze względu na to, że materace wysokoelastyczne cały czas “oddychają”, podczas snu ciało się nie poci, ani zbytnio nie nagrzewa.

Wiele dolegliwości kręgosłupa wynika z używania źle skonstruowanego materaca. Często materac, na którym spało się początkowo rewelacyjnie, po jakimś czasie traci swoją pierwotną sprężystość oraz ulega odkształceniom. Warto pamiętać, że spanie na łóżkach wyposażonych w gorszej jakości lub wyeksportowane materace, grozi rozwinięciem się chorób zwyrodnieniowych układu kostnego oraz wad postawy. W łatwy sposób można uniknąć powyższych niedogodności, zaopatrując się w jeden z dostępnych na rynku wysokiej klasy materacy.

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.