|

Budowa punktu przeładunkowego “śmieci” z protestami w tle [ZDJĘCIA Szymon Mądry]

Budowa punktu przeładunkowego odpadów komunalnych przy ulicy Staszica i 750-lecia idzie pełną parą, tak samo jak negatywne komentarze dotyczące owej inwestycji.

Miejsce budowy jest znane mieszkańcom m.in. z tymczasowego targowiska, później z targu staroci i parkingu niestrzeżonego z którego nikt nie korzystał. Obecnie na tym terenie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Śremie realizuje inwestycje budowy punktu przeładunkowego odpadów komunalnych, czyli co dokładnie… ? W tym miejscu nie będą składowane odpady, tylko przeładowane z mniejszych kontenerów do znacznie większych, skąd wyruszą w dalszą drogę. Całość ma na calu zmniejszenie kosztów transportu, które i tak są bardzo duże.

Owa inwestycja budzi bardzo negatywne emocje, głównie w Internecie i na portalach społecznościowych. Z inicjatywy Kukiz 15 Śrem w piątek, 9 marca br. odbędzie się “Protest mieszkańców osiedla Jeziorany w Śremie” przeciwko budowy punktu przeładunkowego w tym miejscu.

Jedno jest pewne, rozwiązanie jakieś musi być zastosowane, jakie ? Okaże się niedługo. Na pewno sprawa będzie rozgrywana przez niektórych lokalnych polityków, którzy już zaczęli “śmieciową” kampanie samorządową przed tegorocznymi wyborami.

foto. Szymon Mądry www.szymonmadry.pl

Podobne wpisy

3 komentarze

 1. Wiem ze to będą większe koszty ale może dało by się załatwić dofinansowanie i zbudować jakąś przepalarnie ekologiczną. Nie trzeba było składować bo od razu było by palone. Mój pomysł na to. Nie mam pojęcia jakie są tego koszty, ale wydaje mi się, że duże. 🙁

 2. To jest to samo co kontenery koło bloków mieszkalnych tylko znacznie większe wiele żeod nie będzie skladowane a ludzie szukają szumu i panikuja bez powodu a kontenery wam nie smierdza koło bloku !!!!

 3. Pracowałem przy budowie/ modernizacji dziesiątek takich punktów przeładunkowych (chociaż więcej robiliśmy oczyszczalni). I powiem jedno jeżeli jest to nowoczesny punkt z prasami ciśnieniowymi i wkopanymi specjalnymi szczelnymi silosami na BIO (a z tego co widzę chyba tak będzie), no nie ma prawa śmierdzieć. W 100% zgadzam się ze stanowiskiem PGK.
  Jeżeli ktoś miał jakieś “ALE” to niestety ale trzeba było wcześniej interweniować. Większość naszych radnych totalnie przespała temat a teraz próbują nawoływać do puczu na czele ż żenującym starszym Panem (A.Hoffmanem), który chyba najwięcej dezinformacji sieje i jawnie manipuluje danymi przedstawiając nieprawdziwe zdjęcia i zmyślone relacje świadków.
  Oczywiście, że Radni i Burmistrz mieli kilkukrotnie szansę podważyć propozycje, ale tego nie zrobili. (Przede wszystkim Pan Żak, który teraz próbuje mącić na tym głosy poparcia w następnych wyborach ugrać. )
  Do tego Pani Łuc**, która na pewno ni jest obiektywna. Niestety swego czasu z ręki starosty straciła pracę, a męża wykolegował Burmistrz . (czego im szczerze współczuje). Ale niestety to jest jasne jak słońce , że będzie zawsze przeciwna inicjatywom władzy, niezależnie od tego czy są dobre czy nie.
  Teraz gdzie przetarg jest już praktycznie zapłacony, decyzje wszystkie wydane pozytywne, nie ma możliwości podważenia tej inwestycji.
  A poza tym inwestycja przyczyni się do zmniejszonego ruchu pojazdów ciężarowych w gminie Śrem, a co za tym idzie obniżenia emisji trujących spalin. Obniży koszty obsługi śmieciowej, co miejmy nadzieję odbije się pozytywnie na mieszkańcach.

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.