Bezpieczeństwo w internecie: zajęcia w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

W dniu 26 lutego w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Dolsku zostały przeprowadzone zajęcia na temat bezpieczeństwa w internecie. Zaproszono na nie uczniów klas II i III z oddziałami gimnazjalnymi oraz klasy VII.

Przedsięwzięcie przygotowane było głównie przez naszych absolwentów w ramach projektu “Zwolnieni z Teorii”. Polega on na rozpoznaniu przez grupę konkursową problemu społecznego, a następnie zorganizowaniu inicjatywy prowadzącej do jego eliminacji. Wspomniane wykłady prowadziła studentka Wyższej Szkoły Bankowej (kierunek: bezpieczeństwo). Młodzież dowiedziała się o tym w jaki sposób należy bezpiecznie korzystać z najpopularniejszych portali społecznościowych takich jak Facebook, Snapchat czy Instagram. Podczas spotkania nie zabrakło ciekawych filmików edukacyjnych, ćwiczeń praktycznych, a także namiastki wiedzy teoretycznej. Przygotowane zostały także okazjonalne ulotki oraz ankiety, które będą służyć do analizy, a także podsumowania projektu.

Zajęcia miały za zadanie uświadomić młodych ludzi o zagrożeniach jakie czyhają na nich w sieci internetowej. Tam tak naprawdę nikt nie jest anonimowy, a głównie osoby z tej kategorii wiekowej zostawiają po sobie mnóstwo śladów, nawiązują kontakty z nieznajomymi, udostępniają swoje dane osobowe, informacje o swoim życiu prywatnym, a takie postępowanie ciągnie za sobą szereg różnego typu niebezpieczeństw. Niestety mało kto zdaje sobie z tego tak naprawdę sprawę. Miejmy nadzieję, że opisywane zajęcia dostarczyły młodzieży ogrom wiedzy w tym temacie i zmieniły ich nastawienie do tych kwestii.

Grupę projektową tworzyli absolwenci dolskiej szkoły tj. Agnieszka Stefaniak, Marta Jańczyk, Zuzanna Jańczyk, Michalina Podpołucha, Jagoda Kozłowska i Błażej Skorupka, obecna uczennica miejscowej szkoły Nikole Pawlak, a także uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie – Joanna Gościniak, Klaudia Krajewska oraz Wiktor Jankowski.

https://photos.app.goo.gl/dDHSbwVUo2Jc3ZPd2

https://photos.app.goo.gl/0zlXb3SSqOrQwbzC3

https://photos.app.goo.gl/vbiKIhLSQohmDM8p2

https://photos.app.goo.gl/8xwgx3Kh8yB3S61S2

https://photos.app.goo.gl/JeK14ol62E6QLQwm2

https://photos.app.goo.gl/a0dHuTVPsBa2vQO02

https://photos.app.goo.gl/EpiBAdA1Ul0d80X92

https://photos.app.goo.gl/OjaghBsHPBIV9zvp2

https://photos.app.goo.gl/CXQrpWD2deUE2HUn2

https://photos.app.goo.gl/BT0Qmte4BNoJniK33

https://photos.app.goo.gl/0dQyBhoQuYHgOd923

https://photos.app.goo.gl/fIoMukAyr3863FyD3

https://photos.app.goo.gl/bByUTALsNvcufTAI3

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera