W świątecznym klimacie

Czas świąt i świątecznych przygotowań mamy już za sobą, Warto jednak wspominać jak najdłużej ten piękny okres. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadzała widzów grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej nr 5. Młodzież pod opieką p. Barbary Hejne oraz p. Aliny Niemier przygotowała piękne jasełka. Ich występ można było oglądać kolejno 13 i 15 grudnia w klubie Relax oraz 22 grudnia w stołówce szkolnej. Towarzyszyły im dźwięczne kolędy w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego, który ćwiczył pod kierunkiem p. Leszka Wawrzynowicza.

Aby jasełka stały się przyjemnością dla oka i ucha, potrzeba było ogromnej pracy zarówno uczniów jak i nauczycieli. Próby trwały wiele dni, by wszystko w końcu zostało dopięte na ostatni guzik. Nauczycielki zadbały o kostiumy i charakteryzacje, a także dopilnowały, by młodzi aktorzy perfekcyjnie opanowali teksty. Pomimo sporego stresu młodzież jak zawsze została wynagrodzona za swoją ciężką pracę gromkimi brawami. Po zakończeniu spektaklu wszyscy- nawet Herod i jego diabelscy doradcy- trzymając się za ręce odśpiewali ,,Znak pokoju”.

Jak co roku jasełka miały przypomnieć, jaki jest prawdziwy sens Bożego Narodzenia. Pora odstawić spory na bok, uśmiechnąć się do bliźniego, po prostu wybaczyć i cieszyć się w gronie najbliższych tym szczególnym okresem w roku.

Martyna Krause, klasa 3f gimnazjum
Szkoły Podstawowej nr 5 im. Polskich Noblistów w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.