Świąteczne gry komputerowe napisane przez dzieci w śremskiej Gadule

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Czy dzieci mogą nauczyć się programować? Jasne, że tak! Kodowanie w śremskiej Gadule nabiera rozpędu. Blisko dwa miesiące zajęło dzieciom programowanie swoich własnych gier komputerowych o tematyce świąt. Młodzi programiści z wielkim zapałem poznawali zaawansowane składnie języka Scratch i już dzisiaj możemy zaprezentować wszystkim ich dzieła.

Postawiony przed dziećmi cel był jasny: stworzyć grę o tematyce świątecznej. Głównym bohaterem sterujemy strzałkami, a spacją rozrzucamy prezenty. W grze każdy z młodych programistów musiał również wykorzystać zmienne. Gry komputerowe, które młodzi programiści przygotowali w Gadule, są świąteczne, kolorowe, szalone i co najważniejsze… każda gra jest inna, według swojej koncepcji.

Efekty prac można zobaczyć poniżej. Aby zobaczyć grę, wystarczy kliknąć w link (gry mogą nie działać na smartfonach oraz tabletach).

Gra Gabrysi:

https://scratch.mit.edu/projects/186609171/#fullscreen

Gra Tymka:

https://scratch.mit.edu/projects/186610408/#fullscreen

Gra Wiktorka:

https://scratch.mit.edu/projects/185717543/#fullscreen

Gra Feliksa:

https://scratch.mit.edu/projects/186609155/#fullscreen

Gra Kalinki:

https://scratch.mit.edu/projects/186616797/#fullscreen

Świąteczne gry komputerowe napisane przez dzieci w śremskiej Gadule
Świąteczne gry komputerowe napisane przez dzieci w śremskiej Gadule
Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera