Piłkarki Warty Śrem na podium podczas turnieju w Starych Oborzyskach

0

W minioną niedzielę, tj. 28 stycznia br., drużyna piłkarek Warty Śrem, udała się na pierwszy w tym roku turniej halowy do Starych Oborzysk. W turnieju tym udział wzięły: Kotwica Kórnik, Młodziczki St. Oborzysk, Juna-Trans I St. Oborzyska, Juna-Tran II St. Oborzyska, Grom Czacz, AP. Warta Girls Międzychód, Helios Bucz i nasza śremska drużyna, czyli Warta Śrem.

Zespoły podzielone były na dwie grupy eliminacyjne i nasze dziewczęta trafiły do grupy B, gdzie rozegrały swoje mecze z; Kotwicą Kórnik – remis 0:0, Młodziczki St. Oborzyska – wygrana 1:0, Juna-Trans II St. Oborzyska – wygrana 2:0, zdobywając 7 pkt. i zajmując I miejsce w grupie, a bramki zdobywały Dominika Drzewiecka – 2 i Wiktoria Kostuj – 1.

https://photos.app.goo.gl/NptdmfdTenvYdXrp1

Po tej fazie eliminacyjnej, utworzono dwie grupy finałowe I – drużyny walczące o miejsca od 1 do 4 i II – od 5 do VIII. Nasz zespół awansował do grupy pierwszej i zagrał z takimi drużynami jak: Juna-Trans I St. Oborzyska – przegrywając minimalnie 0:1, Juna Trans II St. Oborzyska – remisując 0:0 i Warta Międzychód – wygrywając – 3:2 i zajmując ostatecznie III miejsce w turnieju zdobywając 4 pkt., a bramkami ponownie podzieliły się Dominika Drzewiecka – 2 i Wiktoria Kostuj – 1.

https://photos.app.goo.gl/s9wyp8E6xhmN5E6l2

Mecze w fazie grupowej, jak i finałowej stały na bardzo wyrównanym poziomie o czym świadczą wyniki i przy odrobinie szczęścia moglibyśmy zdobyć nawet pierwsze miejsce. Trzeba samokrytycznie przyznać, że nie tylko zabrakło szczęścia, ale też umiejętności technicznych zawodniczek, bo były sytuacje bramkowe, gdzie mogliśmy zdobyć dużo więcej bramek.

Jest to jednak jeden z elementów przygotowań do ligi i na tym etapie trzeba ten turniej uznać za bardzo udany, bo jest to też pierwsze podium dla naszych dziewczyn. W dotychczasowych turniejach zajmowaliśmy już szóste i czwarte miejsce i przyszedł czas na trzecie, czyli widać pozytywne awanse w górę. Wszystkie dziewczęta biorące udział w tym turnieju spisały się wspaniale i trzeba im za to serdecznie podziękować.

https://photos.app.goo.gl/aDzhcVV0qVtBeGl82

Trzeba dodać na koniec, że wspaniały debiut bramkarski zaliczyła Amelia Dryer, która w całym turnieju wpuściła najmniej bramek, bo tylko dwie i bezstronnie powinna otrzymać tytuł najlepszej bramkarki. Najlepszą zawodniczką turnieju uznano naszą Dominikę Drzewiecką i to też pokazuje, że mamy coraz bardziej zgrany zespół, który coraz to lepiej się rozumie, ale weryfikacja umiejętności sprawdzona będzie dopiero podczas sparingów i na ligowych boiskach. Ze względu na uczestnictwo w kursie trenerskim, naszego duetu trenerskiego, Marta Kosińska i Kamil Chowański, w zastępstwie na turnieju drużynę poprowadził trener Rafał Krajczyński, za co mu bardzo serdecznie dziękujemy.

Marian Michalak, kierownik kobiecej drużyny piłkarskiej Warty Śrem

Warta Śrem wystąpiła w składzie: A. Dryer, M. Matecka, O. Klaczyńska, D. Drzewiecka, Z. Kajetańcyk, K. Kajetańczyk, W. Kostuj, O. Kiezik, A. Tomaszewska

https://photos.app.goo.gl/Z96tg2GWy1hb41h92

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.