Pijany listonosz zatrzymany przez śremską policję

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Śremie udaremnili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu listonoszowi, który rozwoził przesyłki mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz 54-latek odpowie przed sądem. Grozi mu więzienie.

22 grudnia br., około godz. 11.40, do Komendy Powiatowej Policji w Śremie zadzwonił zaniepokojony mieszkaniec Dolska. Mężczyzna powiadomił dyżurnego o tym, że przed chwilą do jego domu przyszedł prawdopodobnie nietrzeźwy listonosz, który następnie wsiadł do samochodu marki Suzuki i odjechał.

Sprawą natychmiast zajęli się policjanci drogówki, którzy udali się do Dolska, gdzie na rynku zauważyli i zatrzymali do kontroli drogowej pojazd Suzuki Wagon. Okazało się, że kierujący samochodem 54-letni listonosz faktycznie był nietrzeźwy i miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi powiatu śremskiego, a samochód listonosza i wszystkie znajdujące się w nim przesyłki przejęła pracownica poczty.

Być może dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca Dolska oraz błyskawicznej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Teraz nieodpowiedzialny listonosz odpowie przed sądem. Grozi mu więzienie.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Radosław Pawliński

Radosław Pawliński

Rodowity śremianin, z miastem związany całym sercem. Administrator infrastruktury obsługującej portal naszsrem.pl i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Entuzjasta IT od pierwszego zetknięcia z komputerem. Pierwsze kroki w internecie stawiał jeszcze w czasach dominacji 0202122. Gadżeciarz. Zafascynowany wolnym i otwartym oprogramowaniem. Zapalony kibic sportowy.

Zostaw komentarz

Dołącz do Newslettera