Oszukana śremianka – uważajcie na dziwne telefony od oszustów

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Mimo licznych, policyjnych apeli kolejna, starsza mieszkanka Śremu dała się oszukać. Seniorka myślała, że pomaga synowi i przekazała przestępcom ponad 8 tys. złotych. Ostrzegamy przed oszustami i prosimy o rozwagę oraz ostrożność! Nie bądźmy obojętni i zadbajmy o bezpieczeństwo starszych osób w naszych rodzinach!
18 stycznia br., o godz. 12.55, Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że od starszej mieszkanki Jezioran oszuści wyłudzili ponad 8 tys. złotych.

Z ustaleń policjantów, którzy pracują nad sprawą wynika, że wczoraj, około godz. 10.30, w mieszkaniu seniorki zadzwonił telefon stacjonarny. Kobieta odebrała i wydawało się jej, że rozmawia z synem, który jest w Anglii. Dzwoniący mężczyzna miał zachrypnięty głos i kaszlał. Szybko poinformował seniorkę, że w Anglii kierował samochodem i potrącił trzy osoby na przejściu dla pieszych, które trafiły do szpitala. I dalej już było tak, jak w wielu innych tego typu sprawach. Po telefonicznej rozmowie z „synem” do kobiety zadzwonił jakiś mężczyzna, który poinformował ją, że syn potrzebuje 20 000 złotych, aby sprawa wypadku drogowego nie trafiła do sądu. Seniorka powiedziała, że pieniądze musi wypłacić z banku, do którego się udała pozostając cały czas na linii z dzwoniącym do niej mężczyzną. W banku wypłaciła ponad 8 tys. złotych i zgodnie z poleceniami rozmówcy udała się na przystanek autobusowy. Tam podszedł do niej mężczyzna, któremu przekazała wypłacone w banku 8 300 złotych. Kiedy oszust się oddalił seniorka uświadomiła sobie, że została oszukana i wówczas powiadomiła Policję.

Oszust, którego szukamy miał około 50-60 lat, siwą brodę, 170-175 cm wzrostu, był krępej budowy ciała. Ubrany był w czarną kurtkę, czarną czapkę i ciemne spodnie.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas przekazywania pieniędzy nieznanym osobom. Apelujemy do tych z Państwa, którzy w rodzinie mają osoby starsze, mieszkające samotnie. Trzeba rozmawiać z tymi osobami, pomóc im. One z różnych względów, w większym stopniu narażone są na działania przestępców. Warto jak najszybciej do nich dotrzeć. Być może oszuści będą jeszcze w Śremie próbowali wyłudzić od kogoś pieniądze. 17 stycznia br. usiłowali oszukać jeszcze dwie inne seniorki z Jezioran, ale na szczęście starsze Panie były ostrożne.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.