Telefon stacjonarny

Oszukana śremianka – uważajcie na dziwne telefony od oszustów

Mimo licznych, policyjnych apeli kolejna, starsza mieszkanka Śremu dała się oszukać. Seniorka myślała, że pomaga synowi i przekazała przestępcom ponad 8 tys. złotych. Ostrzegamy przed oszustami i prosimy o rozwagę oraz ostrożność! Nie bądźmy obojętni i zadbajmy o bezpieczeństwo starszych osób w naszych rodzinach!
18 stycznia br., o godz. 12.55, Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o tym, że od starszej mieszkanki Jezioran oszuści wyłudzili ponad 8 tys. złotych.

Z ustaleń policjantów, którzy pracują nad sprawą wynika, że wczoraj, około godz. 10.30, w mieszkaniu seniorki zadzwonił telefon stacjonarny. Kobieta odebrała i wydawało się jej, że rozmawia z synem, który jest w Anglii. Dzwoniący mężczyzna miał zachrypnięty głos i kaszlał. Szybko poinformował seniorkę, że w Anglii kierował samochodem i potrącił trzy osoby na przejściu dla pieszych, które trafiły do szpitala. I dalej już było tak, jak w wielu innych tego typu sprawach. Po telefonicznej rozmowie z „synem” do kobiety zadzwonił jakiś mężczyzna, który poinformował ją, że syn potrzebuje 20 000 złotych, aby sprawa wypadku drogowego nie trafiła do sądu. Seniorka powiedziała, że pieniądze musi wypłacić z banku, do którego się udała pozostając cały czas na linii z dzwoniącym do niej mężczyzną. W banku wypłaciła ponad 8 tys. złotych i zgodnie z poleceniami rozmówcy udała się na przystanek autobusowy. Tam podszedł do niej mężczyzna, któremu przekazała wypłacone w banku 8 300 złotych. Kiedy oszust się oddalił seniorka uświadomiła sobie, że została oszukana i wówczas powiadomiła Policję.

Oszust, którego szukamy miał około 50-60 lat, siwą brodę, 170-175 cm wzrostu, był krępej budowy ciała. Ubrany był w czarną kurtkę, czarną czapkę i ciemne spodnie.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas przekazywania pieniędzy nieznanym osobom. Apelujemy do tych z Państwa, którzy w rodzinie mają osoby starsze, mieszkające samotnie. Trzeba rozmawiać z tymi osobami, pomóc im. One z różnych względów, w większym stopniu narażone są na działania przestępców. Warto jak najszybciej do nich dotrzeć. Być może oszuści będą jeszcze w Śremie próbowali wyłudzić od kogoś pieniądze. 17 stycznia br. usiłowali oszukać jeszcze dwie inne seniorki z Jezioran, ale na szczęście starsze Panie były ostrożne.

Materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Podobne wpisy

Co o tym sądzisz?

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.